SPORTÖSSZEFOGLALÓ

Az FC Ajka már az első percben betalált
A kézisek legázolták a Szentgotthárdot

A szezon egyik legnehezebb mérkőzésére készültek, végül valósággal kiütötték ellenfelüket az ajkai kézilabdázók. A csapat a győzelemmel továbbra is tartja vezető helyét a tabellán.

Az FC Ajka az Andráshidát fogadta a labdarúgó NB III-ban. Aki csak pár másodpercet késett a mérkőzéséről, az szomorúan állapíthatta meg, hogy lemaradt a hazaiak vezető találatáról, Pál ugyanis két remek csel után a kapust is elfektetve már az első percben gólt lőtt. Az első játékrész hazai fölényben telt, és fél óra elteltével növelte is előnyét az Ajka. Kovácsot buktatták a tizenhatoson belül, a tizenegyest Szabó magabiztosan lőtte a kapu oldalába. A második játékrészben csökkent az iram és a hazai nyomás, igaz az ajkaiaknak sem kellett izgulnia, hiszen a vendégek nem tudtak komoly gólhelyzetet kialakítani. Az Ajka összességében meggyőző játékkal magabiztos győzelmet aratott. Bűcs Zsolt figyelmét ezúttal sem kerülték el azonban a hibák, mint mondta, passzgyorsaságban és helyzetkihasználásban még fejlődnie kell a csapatnak. A vezetőedző ugyanakkor elégedetten nyugtázta, hogy a gárda az elmúlt négy találkozóján mindössze egyetlen gólt kapott.

A Le Bélier ahhoz a Szentgotthárdhoz látogatott a férfi kézilabda NB II-ben, amely mindössze egy pontra követte az ajkaiakat a tabellán. Jó hangulatban kezdődött a rangadó, Poór Tamás csapatát sok szurkoló kísérte el, akik felvették a versenyt a hazai táborral. A találkozó 2-0-ás gotthárdi vezetéssel indult, amit hamar kiegyenlítettek a vendégek, sőt negyedóra elteltével már 4-7-es eredményt mutatott a tábla. A hazaiak időt is kértek, de ez sem zavarta meg az ajkaiakat, akik tovább növelték az előnyüket (6-11). A játékvezetők főszereplővé léptek elő, folyamatosan emberhátrányban játszott az ajkai csapat, de ez sem zökkentette ki őket, és a szünetre eldöntötték a mérkőzést. A folytatásban még jobban rákapcsoltak a vendégek, a fegyelmezett védekezésnek is köszönhetően a félidő derekára hatalmas lett a különbség (11-27). Az edzőmeccsé alakuló találkozón minden játékos kivette a részét a győzelemből, a fiúk kiélvezték a siker összes pillanatát. A találkozó után a csapat és a fantasztikus szurkolósereg együtt ünnepelte a diadalt.

A Sun-Dome SE sportolói az I. SDSZ Országos Karate Bajnokságon szerepeltek Veszprémben. A viadalon húsz egyesület több, mint kétszáz versenyzője vett részt. Az ajkai klub 24 arany-, 10 ezüst- és 10 bronzéremmel, fölényesen nyerte a csapatversenyt. A legeredményesebb 14 év alatti fiú versenyző különdíja Ráday Kornélhoz (3 arany) került. A legeredményesebb női versenyző Czendrei Luca (3 arany) lett. A legeredményesebb férfi versenyző díjat Horváth Martin (5 arany) érdemelte ki.