SPORTÖSSZEFOGLALÓ

Új rendszerben küzdenek a Sun-Dome SE karatékái – A minőségi munkában hisznek

Teljes gőzzel folynak az edzések a karatésoknál, akik idén is számos megmérettetésen tehetik majd próbára tudásukat idehaza és külföldön egyaránt.

 

Közepes évként értékelte a tavalyit Takács Miklós, a Sun-Dome SE vezetője. Sok karatézó fiatal a továbbtanulás miatt elhagyta városunkat és ezáltal a klubot is. Örömhír viszont, hogy számos gyermek bontogatja a szárnyait az egyesület égisze alatt, az edző szerint többen is ígéretes pályafutás előtt állnak. A Sun-Dome SE rengeteg versenyen szerepelt 2016-ban is, az ajkaiak rendre sok éremmel tértek haza, igaz Takács Miklós szerint ebben az esztendőben inkább azok szállították a jó eredményeket a nagyobb versenyekről, akik korábban is jól szerepeltek, a fiatalok a kisebb tornákon tűntek ki. Ebben nagy szerepet játszik az is, hogy a klub az ippon shobu rendszerről folyamatosan WKF rendszerre vált át, amelynek versenyein az ajkaiak még ismeretlennek számítanak és ez gyakran a bírók pontozásán is látszik. Az átállás ugyan nem könnyű, de Takács Miklós szerint megéri, hiszen a WKF jelenti a karate legmagasabb szintjét, ráadásul ez az ág bekerült az olimpiai számok közé. Persze nagyon korai lenne arról beszélni, hogy ajkai versenyző is indulhat az ötkarikás játékokon, ám a fiatal tehetségeket elnézve, idővel kezdhetünk ilyen álmokat szövögetni. A város vezetése tavaly is nagyra értékelte a karatésok teljesítményét, az év legjobb férfi sportolója Takács András, legjobb női sportolója Takács Helga, legjobb edzője pedig ifj. Takács Miklós lett. Az egyesület vezetője pedig Kovács Marcell Európa-bajnoki címét emelte ki a 2016-os év eredményei közül.

 

A küzdősport helyzetéről szólva Takács Miklós kitért rá, az öt kiemelt sportág országos szinten rengeteg támogatást von el a többi ágazattól, emiatt nagy hátrányt szenved el többek között a karate is. Hozzátette, az önkormányzat viszont a klub mögött áll, és próbálja segíteni, ami főleg a nemzetközi versenyekre utazáskor bír nagy jelentőséggel. Szintén nehézséget jelent, hogy a küzdősportok összemosódnak a legtöbb ember fejében, nem mindegy, hogy csak egy pár, vagy több száz indulóból végez valaki dobogón. Mindezek ellenére Takács Miklós egy cseppet sem veszített motivációjából, hiszen ez a sport az élete, a lakását is az edzőteremmel egy épületben rendezte be. Már gyermekkora óta a karatéval szeretett volna foglalkozni, most pedig azon munkálkodik, hogy minél több fiatallal ismertesse meg ezt a mozgásformát. Zajlik is az élet a teremben, napi három foglalkozást tartanak, amelyekre összesen nagyjából kilencven fő jár. Ez a szám kicsit kevesebb, mint az elmúlt években, ami a tréner szerint annak is köszönhető, hogy az egyesület tagdíjat szed. Takács Miklós hangsúlyozta, hogy mindenkinek meg kellene néznie, hogy melyik edzésen milyen munka folyik, mennyire felkészültek a trénerek, nem pusztán a pénztárcájára gondolnia, amikor sportágat választ. Aki karatéra jelentkezik, az biztos lehet benne, hogy valós képzést kap, a szülők pedig nem csupán „megőrzőbe” adják a gyerekeiket.

 

Takács Miklós szeretete a sportág iránt az utódokat is „megfertőzte”, hiszen fiai és lánya mára már aktívan kiveszik a részüket az edzések irányításából, sőt legidősebb gyermeke, Miklós, országos szinten is elismert trénerré nőtte ki magát. Ez az öröklődés a garancia arra, hogy az egyesület továbbra is számos sikert ér majd el. A klub idén is több hazai és külföldi versenyre készül, amelyek közül különös figyelmet érdemel a Sun-Dome Kupa, amelyet márciusban tartanak Ajkán, immár hatodik alkalommal.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply