SPORTÖSSZEFOGLALÓ A Siófok sem bírt az Ajkával

Iróczki Ambrus a dobogó tetején (fotó: TovaFutók SE)

Továbbra is udvariatlan vendég az NB II-ben az FC Ajka, amely nem szereti a három pontot a házigazdáknak ajándékozni.

Újabb bravúros pont

A harmadik helyen álló Siófokhoz látogatott az FC Ajka a labdarúgó NB II. legutóbbi játéknapján. A vendégek jó formának örvendenek idegenben, hiszen a második forduló óta nem szenvedtek vereséget az otthonuktól távol. Ezúttal is az Ajka szerzett vezetést, a Stoiacovici ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Lengyel a jobb felső sarokba vágta. Az első játékrészben több gól nem esett, ám a második félidő elején növelni tudta előnyét az Ajka, Nagy I. lövését Nagy K. vette le az ötösön belül, majd a hálóba passzolt. A hazaiak szépíteni tudtak, így nagyon izgalmas hajrá kerekedett, a Siófok nyomott, de a vendég ellentámadások is veszélyt hordoztak magukban. Végül a hazaiak az utolsó percben egyenlítettek, így az ajkaiak egy pontot szereztek a találkozón, amelyen Kis Károly szerint annak ellenére is szép eredményt értek el, hogy kétgólos előnyből nem sikerült megszerezni a győzelmet. A nehéz szezonkezdet után kiegyenesedni látszik az ajkai teljesítmény, a csapat a 11. helyen, tehát a középmezőny közepén áll a tabellán.

Az elején eldőlt

A megyei bajnokságban a Kristály a sereghajtó Herendet fogadta Tósokberénden, vagyis kötelező győzelemre készültek Jeney Gyula tanítványai. Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, Szélessy egy oldalsó szabadrúgásnál nem a beívelést választotta, hanem laposan passzolt a rövid sarok felé, ahol az őrizetlenül hagyott Szedlacsek a kapuba jutatta a játékszert. Még csak a nyolcadik percben jártunk, amikor egy szögletet követően Krén pofozta a hálóba a kapusról kipattanót. A félidő közepén Bakó remekül ugratta ki Szedlacseket, aki a hálóőr mellett is elhúzta a labdát, majd a kapuba passzolt. A hazaiak így meggyőző fölénnyel vonulhattak a szünetre, a második játékrészben pedig még nagyobb nyomás alá helyezték a vendégeket. Kungl beadását Szélessy passzolta a rövid sarokba, majd egy védőről lepattanó labdát Szedlacsek vágott a hálóba. Egy szögletet követően Hauser T. lövésébe Magyar ért bele, a játékszer pedig védhetetlenül pörgött a kint álló kapus felett a hálóba. A hajrában újra sarokrúgást követően volt eredményes a Kristály, Bakó labdája a kapus előtt álló Kungl hasáról pattant a vonalon túlra. A Kristály így magabiztos győzelemmel hangolt a Tihany elleni rangadóra, ahol minden bizonnyal sokkal nehezebb mérkőzésre számíthat.

Feljutásra pályáznak

A Kristály II. csapata még a megyei első osztályban szereplő „nagytestvérnél” is jobban teljesít, hiszen Kiszlinger Balázs tanítványai hétből hét mérkőzést nyertek, így hibátlan mérleggel állnak a megyei harmadosztály tabellájának élén. A góllövőlistát vezető játékos-edző elmondta, a csapat nem titkolt célja, hogy a bajnokság megnyerésével feljusson a megyei másodosztályba.

Elsők maradtak

A KK Ajka Győrben lépett pályára, a kissé szokatlan időpontban, vasárnap 11 órakor rendezett mérkőzésen. Jól kezdtek a vendégek, hát perc után 1-4-et mutatott a tábla. A hazaiak időt is kértek, és rendezték soraikat, aminek köszönhetően egy gólra felzárkóztak (7-8). A játékrész hajrájában Poór Tamás is kikérte idejét, és a vendégek megfogadták az edzői intelmeket, így háromgólos előnnyel vonulhattak a szünetre. A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első végződött, az ajkaiak akarata érvényesült, kiváló védekezésüknek és a gyors indítások után elért könnyű góloknak köszönhetően megléptek a házigazdáktól (14-20). A fiatal győriek becsületesen küzdöttek, de ezen a napon nem tudták megszorítani a vendégeket (17-24). A végig vezető ajkaiak biztos győzelmet arattak, és továbbra is első helyen állnak a tabellán az azonos pontszámmal rendelkező Nemesvámos előtt.

Két arany a fővárosból

Jól szerepeltek a TovaFutók SE versenyzői a gyermek korosztály Budapest Bajnokságán, ahol a fővárosiak mellett az ország minden részéről indultak atléták. Iróczki Ambrus és Hangyál Flórián is elsőként ért célba saját korosztályában a 600 méteres távon, de a mezőny első felében végzett Mayer Luca, Országi Zsófia, Major Dániel és Lóránd Levente is.