SPORTÖSSZEFOGLALÓ Ajkaiakat díjaztak megyénk legjobbjai között – Még mindig keresik Rozmán László utódját

Városunk több sportolója is kiérdemelte a megye legjobbja címet az idén elért eredményei alapján.

Labdarúgás: Még nem talált új vezetőedzőt a felnőtt csapat élére az FC Ajka. Geri Gyula több személlyel is folytat tárgyalásokat, ám egyelőre megállapodás nem született. A klubvezető elmondta, mindenképpen olyan szakembert keresnek, aki rendelkezik a megfelelő képesítéssel ahhoz, hogy feljutás esetén a gárdát az NB II-es bajnokságban is irányíthassa. Az elnök szerint a gárda ugyan jó pozícióból várhatja a bajnokságot, de ennek egyik legfőbb oka a listavezetők gyengélkedése, akik a vártnál jóval több pontot hullajtottak el. Geri Gyula úgy véli, főként a négy döntetlenre végződött találkozót sajnálhatják, hiszen azok közül mindegyik nyerhető összecsapásnak tűnt. Az elnök a csapat erényeként a fizikai állóképességet emelte ki, míg a támadó és védekező pontrúgásokat a gárda gyenge pontjának tartotta. Rozmán László egyetértett abban, hogy több ponttal zárhattak volna, ugyanakkor elmondta, hogy a szerződésében vállalt feltételeket teljesítette. A távozó vezetőedző hangsúlyozta, tizenkét új játékost kellett beépíteni a csapatba, emiatt jó játékot csak a szezon közepe felé várhatott, ekkor egy tízmeccses veretlenségi sorozatot produkált a gárda, amely az ősz végére „kipukkadt”. Rozmán László természetesnek tartja, hogy a kevesebb lehetőséget kapó játékosok elégedetlenebbek, de cáfolta azokat az értesüléseket, amik szerint nem megfelelő hangulat alakult ki az öltözőben. A vezetőség abban bízik, hogy Rozmán László folytatja az utánpótlásban megkezdett sikeres munkáját, amelyre ismét több időt és energiát tud majd fordítani.

Kézilabda: A harmadik helyezett otthonában lépett pályára a Le Bélier az NB I/B legutóbbi fordulójában. Az első félidő 13. percéig kiegyenlített játékot láthattak a nézők, majd 6-5 után öt hazai gólra nem tudtak válaszolni a vendégek (11-5). Az ajkaiak nem adták fel a küzdelmet, a szünet előtt háromszor is betaláltak, így „visszajöttek a meccsbe”. A pihenő után nagyobb sebességre kapcsoltak a vendéglátók, és 22-16 után négy gyors góllal eldöntötték a mérkőzést (26-16). Az ajkai fiúk rengeteg technikai hibát vétettek, sok labdát eladtak, amit kihasználtak a hazaiak (33-19). A végjáték már nem hozott változást, így biztos győzelmet aratott a Szigetszentmiklós a második félidőre széteső Le Bélier ellen.

Teke: A Kristály a Répcelak csapatát fogadta a Szuperligában. Az első pároknál gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, hiszen 160 fás előnybe került a tabella harmadik helyén álló vendég együttes. A következő körökben minimális fahátrányt szenvedtek a hazaiak, és két egyéni pontot szereztek. A szépszámú hazai közönség a világranglista második, ötszörös világbajnok, idei országos férfi egyéni bajnok Kakuk Levente játékát is megcsodálhatta. A vereséget követően az ajkaiak hatodikként vonulhatnak téli szünetre.

Röplabda: Az ajkai röplabdások felnőtt csapata Zalaegerszegen játszott a Dunántúli Amatőr Bajnokságban. A női csapat meggyőző 3-0-s győzelemmel hozta mindkét mérkőzését a házigazda és Szombathely ellen. A legkisebbek is pályára léptek Sümegen az Országos Mini bajnokságban, ahol kilenc csapat játszott körmérkőzést. Az ajkai fiatalok, akik közül sokan ezen a napon léptek először pályára, a hatodik helyet szerezték meg.

Sportgála: Veszprémben, a Megyeházán adták át az idei elismeréseket megyénk legjobb sportolóinak. A díjazottak között szép számmal akadtak ajkaiak is. Gyermek kategóriában Gaál Zsóka, a Tapolcán és Ajkán is sakkozó tehetség érdemelte ki a megtisztelő címet. A serdülők között pedig Erdélyi Virágot, az ajkai Sun-Dome SE karatékáját választották a legjobbnak. Ugyanitt több évtizedes sporttevékenységéért Tüskés Endre-díjban részesült Ládi János tájfutó és Mag Éva túravezető.