Sportösszefoglaló: Edzőmeccsé vált a kézisek bajnokija

Az FC Ajka nem tudott meglepetést okozni Gyirmóton, karatésaink minden ellenfelet maguk mögé utasítottak a Szentgrót Kupán.

kezi

Az FC Ajka a hétvégén a Gyirmót otthonában szerepelt. A harmadik helyen álló hazai csapat az első támadásából megszerezte a vezetést, de a vendégek rákapcsoltak és többször is veszélyeztettek az ellenfél kapuja előtt. Gólt azonban egyik játékrészben sem tudtak elérni, így egy hajtós, küzdelmes mérkőzésen végül pont nélkül maradtak. Zoran Kuntic elmondta, az akarattal ezúttal sem volt probléma, a játékosok megtették a tőlük telhetőt, ám az agresszíven futballozó gyirmótiak csak ritkán engedték kibontakozni a vendégeket. Bár nem szokása, a vezetőedző ezúttal kitért a játékvezető ténykedésére is, a gólt megelőzően ugyanis az ajkai csapat nem kapott meg egy büntetőt, sőt, ehelyett Major számára villant a sárgalap műesésért. A szakember szerint a mérkőzésről készült videó mindenki számára egyértelművé teszi majd a tévedést. A tréner emellett elismerte, hogy a mérkőzés összképe alapján a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak.

Tizenkét csapat részvételével rendeztek öregfiúk labdarúgó teremtornát az ajkai sportcsarnokban. A kétnapos rendezvény végén az Ajkai Bányász Öregfiúk és az Ajkarendek csapott össze a bronzéremért, amit végül az előbbi gárda szerzett meg, miután 1-1-es végeredményt követően büntetőkkel múlta felül ellenfelét. A döntőben a Goldboys csapta 3-1-re múlta felül a Bakony Erőmű együttesét. Az egyéni díjak is a végső győzteshez kerültek, a gólkirály Király Zoltán, a legjobb kapus pedig Bujtor Tamás lett.

Férfi kézilabdázóink az Érd együttesét látták vendégül az NB II. nyugati csoportjában. Az ajkaiak kezdték jobban a találkozót, a félidő közepére már négy góllal megléptek a mindössze nyolc mezőnyjátékossal érkező érdiek ellen (7-3). A játékrész hátralévő részében sem történt változás, az hazaiak nagyszerű védekezése eredményes támadójátékkal párosult, ami biztos előnyt eredményezett a szünetre. A folytatásban 15-7 után kilencszer zörrent meg az érdi háló válasz nélkül, így edzőmeccsé alakult az összecsapás. A hazaiak remek találatokkal szórakoztatták a hűséges szurkolókat, Poór Tamás valamennyi ajkai fiatalnak lehetőséget adott, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat (30-11). A mérkőzés végén joggal zúgott a taps a lelátón, ezen a délutánon nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

Női kézilabdázóink jól kezdtek a Szombathely ellen, az első játékrészben már ötgólos előnyt is mutatott az eredményjelző, ám a vendégek a szünetre két gólra zárkóztak. A második játékrészben felváltva találtak be a csapatok, így nem változott a különbség. A félidő közepére feljavult a hazai védekezés, amit nagyszerű kapusteljesítmény támogatott, és magabiztos előnyt szerzett Fülöp Imre csapata. A nőnapi virágok mellett a lányok a magabiztos győzelemnek is örülhettek a lefújáskor.

16 karate egyesület részvételével rendezték meg a Nemzetközi Szentgrót Kupát, ahova a magyar egyesületek mellett több román és lengyel csapat is érkezett. A megnyitón 170 karatéka sorakozott fel, hogy korcsoportonként megmérettessék magunkat a rangos versenyen. A megnyitón Shihan Juhász Ferenc bejelentette, hogy a frissen bejegyzett szövetség, az SDSZ és a SKS-SKDUN Hungary együttműködési megállapodást köt a szakmai munkában. A hír nagy örömet okozott a jelenlevők körében. Ezek után a dan-diplomák ünnepélyes kiosztása következett. Ajkáról Férheczli Dávid, Takács András, Horváth Dániel, Gazsó Róbert, Takács Zoltán, Lorád Attila (1 dan), Császár Attila (2 dan), Takács Helga (3 dan), ifj. Takács Miklós (3 dan), Takács Miklós (5 dan) vehetett át diplomát. A versenyen is sikeresen szerepeltek városunk sportolói. Egy aranyat szerzett Szlotta Blanka, Antal Dániel, Czendrei Luca, Horváth Martin, Kálmán László, Darnai Sára és Takács András. Kétszer állt a dobogó legfelső fokára Takács Zalán, Lorbert Bálint, Fáskerti Bálint, Tóth Tamara, Czendrei Bence. Három aranyérmet szerzett Németh Balázs, Bálint Máté, Kovács Marcell. Az ajkai különítmény összességében a román Hayashi Activ Floresti, és Kótaj csapata előtt elhódította a legeredményesebb egyesület címet, 34 versenyzővel 58 érmet szerezve (26 arany, 12 ezüst, 20 bronz).

Ajkán rendezték a sakk diákolimpia megyei döntőjét. Saját kategóriájában az ajkai Fekete-Vörösmarty iskola harmadik, a Bródy Imre Gimnázium csapata pedig második helyet ért el. A verseny azonban sajnos nem erről marad emlékezetes, hanem egy olyan eseményről, amely eddig még nem fordult elő városunk sakkversenyein. A szervezők szerint valaki ugyanis ellopott egy digitális sakkórát. Elmondásuk szerint az elkövetés módja felnőttre utal, ráadásul a hely megközelíthetősége miatt legalább két személy együttműködésére volt szükség. Czingler Sándor, főszervező a következőket üzente a tettesnek: „ha inkognitója megtartása mellett visszajuttatja, akkor megköszönjük, ha nem akkor az ilyenkor szokásos kívánságok szerint gondolunk rá.”