SPORTÖSSZEFOGLALÓ: Elmaradt az FC Ajka mérkőzése – Nyeretlen csapat tréfálta meg a Kristályt

Az asztaliteniszezők győzelemmel, a kézilabdázók vereséggel kezdték az új szezont.

A pálya használhatatlansága miatt elmaradt az FC Ajka idegenbeli mérkőzése a Gyirmót otthonában a labdarúgó NB III. hatodik fordulójában. Arról még nem született döntés, hogy a találkozót mikor pótolják.

***

A Zircen elszenvedett ötgólos vereség után a Kristály hazai pályán készült javítani a megyei labdarúgó bajnokságban. Ehhez kellemes ellenfélnek ígérkezett az Ugod csapata, amely győzelem nélkül állt a találkozó előtt. A mérkőzés azonban nem a hazaiak elképzelései szerint alakult. Még negyedóra sem telt el, a vendégek máris vezetéshez jutottak. A hazaiak Hauser T.révén egyenlíthettek volna, ám az ajkai támadó elhibázta a büntetőt. Nem sokkal később mégis sikerült egalizálni, Hauser T. lövését az ugodiak kapusa Móger elé ütötte, aki a hálóba passzolta a játékszert. A szünetre mégsem 1-1-es állásnál vonultak a csapatok, az első félidő hajrájában ugyanis megint a vendégek szereztek gólt a bizonytalankodó ajkai védelem közreműködésével. Hiába birtokolta többet a labdát a Kristály, a második játékrészben sem tudta érvényesíteni fölényét, sőt újabb gólt kapott. Majd egy szögletet követően ismét Móger állt jó helyen, és a hálóba kotorta az elé csorgó labdát. A szépítés után nem sokkal a játékvezető kiállította a büntetőt reklamáló Szedlacseket, az utolsó negyedórában emberhátrányban futballozó ajkaiak erejéből pedig nem futotta már az egyenlítésre.Sipos Tamás szerint az első fordulók jó eredményei után a csapat kissé elbízta magát, az ellenfelek pedig sokkal védekezőbb felfogásban lépnek pályára, így nehezebb lett az ajkiak dolga. A tréner szerint a gárda most mélyponton áll, de abban bízik, hogy a játékosai mihamarabb kilábalnak belőle.

***

Megyei rangadóval kezdte szereplését a Le Bélier a férfi kézilabda NB I/B-ben. Hamar Zoltán együttese Balatonfüreden lépett pályára. A mérkőzés előtt nagy volt a várakozás,a sok új játékost igazoló vendégek szerettek volna sikeresen visszatérni a második vonalba.A mérkőzés elején felváltva estek a gólok,a tizedik percben 3-3-at mutatott az eredményjelző,majd a füredi fiatalok kétgólos előnyre tettek szert (9-7). Ekkor a vendégek időt kértek,rendezték soraikat,és a szünetre átvették a vezetést.A pihenő után jól kezdtek a vendégek, és hat perc után négy góllal megléptek (13-17). A hazaiak gyorsan időt is kértek,ami után kettőre felzárkóztak,majd kihasználva a vendégek hibáit a lefújás előtt tíz perccel megfordították az állást (23-22). A hajrá izgalmasan alakult,az ajkaiak többször is egyenlíthettek volna,de sok hiba csúszott a játékukba így a fürediek bebiztosították a győzelmüket.A hazai pálya előnyét élvező Balaton-partiak kihasználták a vendégek második félidei rövidzárlatát,ami két pontjába került az ajkaiaknak.

***

Megkezdődtek a küzdelmek az asztaliteniszezők NB III-as bajnokságában is. Az ajkaiak az első fordulóban a tavalyi bajnok Esztergom otthonába látogattak a sérülést szenvedett Illés Mihály nélkül. A Bányász játékosai nem ijedtek meg a kihívástól, egy végletekig kiélezett összecsapáson 10-8-as győzelmet arattak. Az ajkai pingpongosok nem csak a bajnokságban, hanem a Nyugat-magyarországi Ranglistaversenyen is remekeltek. A Pad Franciska-Sándor Kinga páros a felnőttek és az ifjúságiak között is ezüstérmes, Pad Franciska pedig felnőtt egyéni harmadik helyezett lett. Azért, hogy a fiatal tehetségeinek még több játéklehetőséget biztosítson, a klub ebben az esztendőben két csapatot indít, a második alakulat a megyei első osztályban szerepel majd.