SPORTÖSSZEFOGLALÓ Harmadikként zártak a sakkozók a megyei bajnokságban

Balatoni zakó után lemondott az FC Ajka edzője

Az FC Ajka vezetőedzője a Siófokon elszenvedett vereség után azonnal bejelentette, hogy távozik a klubtól. Az asztaliteniszezők és az úszók számos érmet gyűjtöttek.

Az FC Ajka a közvetlen rivális Siófoknál vendégeskedett a labdarúgó NB II. legutóbbi fordulójában. A vendéglátók játszottak veszélyesebben, és ami még fontosabb, gólerősebben is, a mesterhármast szerző Andorka vezérletével könnyedén győzték le Zoran Kuntic együttesét. A vezetőedző szerint kétgólos hátrányban óriási ziccereket hibáztak, de összességében megérdemelten nyert a hazai csapat. A tréner a találkozót követően az öltözőben bejelentette távozását a játékosoknak, amit a vezetőség két nappal később elfogadott. Elmondta, a Balmazújváros elleni mérkőzésen megfogadta, hogy ha nem nyer a csapat Siófokon, akkor feláll a kispadról. Zoran Kuntic azzal indokolta távozását, hogy önkritikus ember lévén először magában kereste a hibát, és úgy vélte, azzal segíti a csapatot, ha elhagyja a klubot. A vezetőedző véleménye szerint nem jól mérte fel a játékosok fizikai állapotát, kevésbé kemény edzéseket kellett volna tartania. Ezt a tanítványai jelezték is felé, de már későn, a Balmazújváros elleni mérkőzés után. A szakember szerint ebből kitűnik, hogy a kommunikáció sem működött megfelelően. A leköszönő mester ugyanakkor megjegyezte, hogy a csapatot segítené a jövőben, ha a játékosok követnék a példáját, és kicsit önkritikusabban végeznék a munkájukat. Ugyanakkor a vezetőségről elismerően szólt, mint mondta, utódja biztosan jól fogja érezni magát, mert a vezetőség és a szurkolók teljes mértékben a csapat mögött állnak. Kaibás Dezső, a klub elnöke közölte, még keresik Zoran Kuntic utódját, addig is az edzéseket Jákli Péter irányítja, és a hétvégi bajnoki mérkőzésen is ő látja el vezetőedzői feladatokat.

A Kristály is nagy pofonba szaladt a hétvégén a megyei első osztályban, Alsóörsön. Az ajkaiak már a hetedik percben hátrányba kerültek egy büntetőt követően, majd a második félidőben tovább folytatódott a vendég védelem bizonytalankodása, aminek köszönhetően a hazaiak tovább növelték előnyüket. Kiss megpattanó labdája után Üveges még szépíteni tudott, ám a hajrában a Balaton-partiak a vendégek gyenge játékát kihasználva bebiztosították a győzelmet. Sipos Tamás elmondta, a gárda az eredmények hatására elhitte, hogy olyan jó csapat, hogy elég felmennie a pályára a győzelemért, így a játékosokon nem látta a korábbi akarást és küzdést. A tréner reméli, hogy még időben jött a pofon, és a tanítványai visszatalálnak korábbi formájukhoz.

A Le Belier a listavezető Veszprémi Egyetem otthonában szerepelt a férfi kézilabda NB II legutóbbi játéknapján. A megyei rangadón felfokozott hangulatban estek egymásnak a csapatok. A félidő derekáig kiegyenlített küzdelem folyt (5-5), azonban a játékrész hátralévő szakaszában a hazaiak akarata érvényesült és négygólos előnnyel mehettek a pihenőre. A folytatásban gyorsan megléptek a vendéglátók, állva hagyták az ajkaiakat (17-10), sőt a félidő közepén már tíz góllal is vezettek. A vendégek ekkor időt kértek, de ez sem segített, hiszen a veszprémiek tovább növelték az előnyt (30-17). A hátralévő időben sem változott a játék képe, így a listavezető biztos győzelmet aratott.

A hétvégén rendezték megyénk legrangosabb asztalitenisz versenyét, a Megye Bajnokságot, újonc és serdülő korcsoportokban, ahonnan a Gyepesi ASE versenyzői kis híján az összes bajnoki címet elhozták. Modori Kristóf megvédte korcsoportjában (U 13) az egy évvel ezelőtti elsőségét, sőt duplázott, mert begyűjtötte az aranyat a serdülők (U 15) között is. A magyar válogatott Pad Franciska, sem talált legyőzőre, olyannyira hogy még megszorítani sem tudta senki, szettveszteség nélkül lett újonc bajnok, szintén megvédve tavalyi címét. Tóth Zsófia is remekelt, szép skalpokat gyűjtött be, éppen Franciska szorította le őt a dobogóról. A serdülő lány páros versenyszám első helyét is ajkaiak szerezték meg, Pad Franciska Laki Zsuzsával az oldalán lett a megye bajnoka, míg Ashley Rozi és Pad Lina a dobogó alsó fokára állhatott, ahonnan várpalotai párjával éppen csak leszorult Tóth Zsófi. Ashley Rozi egyéniben is nagyszerűen pingpongozott, magabiztos és remek játékkal lett harmadik a fiatalabbak között, sőt nagy meglepetésre a serdülők között is megszerezte a bronzérmet. A fiúknál Sárdi Balázs és ifjabb Pad Ágoston is felállhatott a dobogóra Modori Kristóf mellé, a harmadik helyre, míg a serdülőknél Király Máté ért el ugyanilyen eredményt. Mellettük Vörös Bence és Császár Csongor is nagyon megszorongatta ellenfeleit, Bence több értékes győzelmet is a magáénak tudhat. A párosoknál nem sikerült a bravúr a Modori Kristóf, ifj. Pad Ágoston párosnak, de a második hely miatt sem lehetnek szomorúak. A dobogó harmadik fokára viszont meglepetésre a Sárdi Balázs, Király Máté pár állhatott fel, és a Vörös Bence, Császár Csongor alkotta duó is alighogy lecsúszott onnan várpalotai ellenfelével szemben.

Véget ért a megyei sakk csapatbajnokság. Az utolsó fordulóban az Ajka Városi Amatőr-Schnur Sakkegylet döntetlent játszott, összességében pedig a tabella harmadik helyen zárt. A Bányász SK Ajka gárdája hetedikként végzett a hétcsapatos mezőnyben.

Kis Gergő Zsolnán szerepelt egy nemzetközi úszóversenyen. A több számban induló ajkai klasszis 1500 méter gyors-, 400 vegyes-, 200 méter pillangó-, 400 méter gyors- és 200 méter gyorsúszásban aranyérmet szerzett. Második helyen csapott célba 200 méter vegyesen és 100 méter gyorson. Debrecenben rendezték a Hajós Alfréd Kupa második fordulóját, ahol a Rája ’94 Úszóklub versenyzői is szerepeltek. Szóka Júlia 200 méter és 400 méter gyorson aranyérmet, 100 méter háton ezüstérmet, 100 méter mellen bronzérmet szerzett. Cser Dávid 100 méter mellúszásban pontszerző, hatodik helyen végzett.