SPORTÖSSZEFOGLALÓ Ismét éremeső volt a karatésoknál – Győzelemmel zárt a Kristály

Öt nevezés, öt aranyérem az ajkai úszók mérlege a Közép-dunántúli Régiós Versenyen.

Az Ajka Kristály nem a legjobb előjelekkel várta az előrehozott tavaszi fordulót a megyei bajnokságban, hiszen az elmúlt két találkozón úgy kapott ki, hogy még gólt sem szerzett, ráadásul a harmadik helyen álló Balatonfűzfő otthonában lépett pályára. A társaság ezúttal azonban ismét azt az arcát mutatta, amellyel sokáig veretlen maradt, vagyis nagyot küzdő, harcias játékkal rukkolt elő. Ráadásul az első félidő hajrájában Üveges a tizenhatos sarkáról remekül tekert a hosszú sarokba, és ezzel megszerezte a vezetést, sőt mint később kiderült, a győzelmet is csapatának. Geri Gyula, megbízott edző szerint csapata megérdemelt győzelmet aratott, amely akár nagyobb arányú is lehetett volna. A Kristály a nyolcadik helyről várja a márciusi folytatást, a terveknek megfelelően megnyugtató távolságra a kieső csapatoktól. Geri Gyula elmondta, a gárda a tudásának megfelelő pozíciót foglalja el, de a télen megpróbálják tovább erősíteni a keretet.

A Le Belier Ácson vendégszerepelt a férfi kézilabda NB I/B legutóbbi játéknapján. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, az ötödik percben 3-1-re vezettek, de a vendégek gyorsan fordítottak, és a félidő közepén már náluk volt az előny (6-12). Az ácsiak ekkor még felzárkóztak (11-12), de a félidei hajrát az ajkaiak jobban bírták, és újra megléptek a házigazdáktól. A pihenő után már nyolc gólra rúgott a vendégek előnye, azonban a lelkes hazaiak a félidő közepére újra megközelítették ellenfelüket (21-24). A mérkőzés záró szakaszában ismét az ajkaiak akarata érvényesült, így biztosan gyűjtötték be a két pontot.

Női kézilabdázóink Pápán zárták az őszi szezont. Az első játékrészben a hazaiak szereztek előnyt, de a szünetre az ajkaiak két gólra felzárkóztak. A második félidő elején nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, de nem tudtak közelebb férkőzni az ellenfélhez, mert a döntő pillanatokban rendre hibáztak, így a Pápa végül otthon tartotta mindkét pontot. Az edző, Fülöp Imre elmondta, ismét egy verhető csapattól kaptak ki, miközben az egész mérkőzésen saját magukkal küzdöttek.

Az Ajka Térségi Labdarúgó Utánpótlás Központ (ATLUK) létrejöttével megújul az utánpótlás-nevelés városunkban. Nagy Tibor, a program vezetője elmondta, a jól képzett edzők, a megemelt edzésszám és időtartam, valamint az egyéni képzések mellett új kezdeményezésekkel a közösséget is igyekeznek összecsiszolni. Ezek közül a legfontosabb az ATLUK tagsági kártya, amellyel a gyermekek ingyenesen látogathatják a három ajkai klub, az FC Ajka, a Padragkút és a Kristály mérkőzéseit, valamint több támogató üzlet is kedvezményeket kínál a számukra. A jövőbeli tervek között szerepel az FC Ajka honlapján való folyamatos jelenlét is, amellyel nemcsak a szülőket és az ATLUK tagokat szeretnék elérni, hanem mindenkit, aki érdeklődik az utánpótlás fejlődése, alakulása iránt. A honlap hírfolyamában megtalálhatók lesznek az aktuális események rövid leírásai, fotói is.

A Rája ’94 Úszóklub sportolói öt számban indultak és öt aranyérmet szereztek a Közép-dunántúli Régiós Versenyen. Muelek Fruzsina 800 méter gyorson, Kun-Szabó Fanni 800 méter gyorson és 400 méter vegyesen, Szóka Júlia pedig 400 méter gyorson és 200 méter vegyesen csapott elsőként a célba saját korosztályában.

A Sun-Dome SE 35 indulóval vett részt a Veszprém Kupa elnevezésű karate versenyen. A rangos megmérettetésre 14 sportegyesület 180 versenyzője érkezett az ország minden tájáról. Az ajkai csapat megszerezte az első helyet összesítésben, 16 arany-, 15 ezüst- és 15 bronzéremmel. A legeredményesebb 14 év alatti férfi induló különdíjat Kálmán László érdemelte ki.