SPORTÖSSZEFOGLALÓ Kilenc éremmel búcsúztatták az évet a rájások- Négy ajkai karatés a megye legjobbjai között

Ráják a parton (Fotó: Egyesület)

Majdnem meglepte bajnoki címre pályázó ellenfelét a Le Bélier. A karatésok és az úszók is szépen zárták az évet.

Kézilabda: A második helyezett, bajnoki címre hajtó győriek otthonában lépett pályára az ajkai csapat az NB I/B-ben. A mérkőzést bátran, határozottan kezdték a vendégek, és a 10. percben 5-3-ra vezettek, amikor a hazaiak időt kértek. A pillanatnyi szünet sem tévesztette meg az ajkai csapatot, sőt tovább növelték a különbséget (7-10), amit a győriek csak a félidő utolsó harmadában tudtak kiegyenlíteni. A fordulást követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak nehezen boldogultak keményen védekező ajkaiakkal (16-16). A játékrész közepén, 20-19 után a vendéglátók háromszor is betaláltak, így a hajrára négygólos különbséggel érkeztek (23-19). Az ajkaiak már nem tudtak újítani, sőt az utolsó három gólt is a hazaiak szerezték, amivel magabiztossá tették a győzelmüket. A más-más célokért küzdő csapatok mérkőzésen a nagy lelkesedéssel küzdő Le Beliér ötven percig egyenlő partnere volt a bajnoki aranyról álmodozó Rába-parti gárdának.

Karate: A Sun-Dome SE négy sportolója is meghívást kapott a diákolimpikonok Veszprém megyei díjátadójára. Takács Miklós, a klub vezetője elmondta, nagy megtiszteltetés volt a fiatalok és a szülők számára, hogy részt vehettek az eseményen. Hozzátette, a díjazottak nem csak diákolimpiai bajnokok, hanem országos bajnokok is egyben, ráadásul mindannyian kitűnő sportemberek és jó tanulók. Czendrei Luca, Szlotta Blanka, Kiss Maja és Ráday Kornél már az olimpiai versenyszámok közé bekerült WKF rendszerben készül a tornákra. Edzőjük, Takács Helga nap mint nap fejleszti őket, tudatosan készülve a kvalifikációs versenyekre.

Úszás: Az év utolsó megmérettetésén, a VIII. SCITEC Győr Openen vettek részt a Rája ’94 ÚK versenyzői. A nemzetközi viadalon 72 klub úszói mérték össze tudásukat, köztük számos európai csapat, szlovákok, spanyolok, svájciak, osztrákok is képviseltették magukat. Négy napon keresztül zajlottak a küzdelmek, délelőtt előfutamokat, délután pedig döntőt úszhattak a legjobbak. Szabó Dávid négyszer is a dobogóra állhatott, 400 gyorson második helyezést ért el, 1500 gyorson, 200 vegyesen és 200 háton pedig harmadik lett az erős mezőnyben. Nagy Nikoletta 200 háton nem talált legyőzőre, 200 pillangón és 400 vegyesen ezüstérmes lett. Szóka Júlia 800 gyorson állhatott a dobogó második fokára, Palkovics Adél pedig 200 pillangón úszott a harmadik helyre. Több versenyszámban is döntőbe jutott még Farkas Dóra és Újvári Dorina is, ötödik, hatodik helyezéseket elérve. Az eredmények értékét az is emeli, hogy egy évvel idősebbek között kellett teljesíteniük úszóinknak, mert két évjáratot összevontan értékeltek. A jól megérdemelt karácsonyi pihenő után január elején kezdetét veszi a felkészülés a nyári korosztályos országos bajnokságokra. Bujna Lilla edző elmondta, céljuk mihamarabb visszajutni a nemzetközi körforgásba. Az eredmények láttán bizakodva állíthatjuk, hogy jó úton haladnak.