SPORTÖSSZEFOGLALÓ Létfontosságú meccset nyert az FC Ajka – Három érmet szereztek az asztaliteniszezők

Fotó: Györkös

A bajnoki címet célozza meg a Bányász SK sakk csapata az NB II-ben. A klub megerősödött kerettel vág neki a pontvadászatnak.

Foci: Az FC Ajka „hatpontos” mérkőzésen fogadta az éllovas Kaposvárt a labdarúgó NB III-ban. A találkozó nagy jelentőséggel bírt, győzelem esetén Rozmán László tanítványai felzárkózhattak volna az élbolyhoz, egy vereséggel viszont könnyen búcsút inthettek volna a feljutásról szőtt álmoknak. Ahogy már sokszor a szezonban, ezúttal is hátrányba kerültek az ajkaiak, amikor egy hazai bedobást követően a vendégek egy gyors kontratámadás végén betaláltak. Az első játékrészben sikerült még egyenlíteni, Köles nagyszerűen tálalt Nagy E. elé, aki a kapu jobb oldalába lőtt. A második félidőben inkább mezőnyben folyt a játék, az ajkaiak néhányszor eljutottak a kaposvári kapuig, a vendégek nem tudtak igazán veszélyes helyzetet kialakítani. A hajrában Vallejos beadását Nagy E. fejelte középre az üresen érkező Pákai elé, aki a hálóba lőtt, megszerezve ezzel a győztes találatot és ezzel a rendkívül fontos három pontot a csapat számára. A vezetőedző létfontosságú győzelemnek nevezte a sikert. Rozmán László szerint a tét rányomta a bélyegét a mérkőzésre, nem a legszebb játékot, viszont nagy iramot láthattak a nézők. Hozzátette, nagyon örül, hogy a csapat jól reagált a vezetőség ultimátumára, és megszerezte a legutóbbi három mérkőzésen elvárt hét pontot.

Györkös József fotóin a meccs pillanatai:

This slideshow requires JavaScript.

A Kristály a Gyulafirátótot fogadta a labdarúgó megyei bajnokságban. A gólnélküli első félidőt követően a hazaiak a második játékrész hajrájában tudták eldönteni a három pont sorsát. A 75. percben Szedlacsek adott be a bal oldalról, Szabó Z. pedig nyolc méterről fejelt a hálóba. A rendes játékidő leteltekor ismét Szedlacsek hozta helyzetbe Szabót, aki a hálóőrt is kicselezte, majd az üres kapuba passzolt. Az ajkaiak a magabiztos győzelemnek köszönhetően tapadnak a dobogósokra. Sipos Tamás elmondta, a játék akadozott, de az utóbbi időben mindig a csapat élére áll egy-egy játékos, aki a jó formájának köszönhetően pontokkal segíti a gárdát. Az edző szerint a legtöbb ellenfél védekező felfogásban lép pályára a Kristály ellen, ez pedig megnehezíti, hogy jó játék alakuljon ki.

Kézilabda: A Le Bélier a Veszprémet látta vendégül a férfi kézilabda NB I/B-ben. A megyei rangadón a tízedik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, amikor is három ajkai gólra nem jött válasz, ekkor a vendégek időt kértek (8-6). Ezután ismét kiegyenlítődött a játék képe, a húszadik percben 10-10 állt az eredményjelzőn. A hajrában a hazaiak nagy hajrát nyitottak, aminek köszönhetően négygólos előnyt szereztek a szünetre. A pihenő után a veszprémiek nagyobb sebességre kapcsoltak, kihasználva az ajkaiak technikai hibáit a félidő közepére átvették a vezetést (20-21). A hazaiak nem adták fel a küzdelmet, Kommendánt kapus védéseinek is köszönhetően az 51. percben ismét náluk volt az előny (24-22). A vendégek azonban jobban bírták az utolsó perceket, Szobol vezérletével zsinórban öt gólt lőttek, és megfordították az állást. A végjátékban már nem történt változás, így a veszprémiek örülhettek a lefújást követően. A szomszédvárak mérkőzésén a vendégek ügyesen kihasználták a második félidei ajkai rövidzárlatot, ami két pontjába került a hazai csapatnak.

Teke: A Ferencváros fogadta a Kristály csapatát a teke Szuperligában. A hazaiak idei legjobb teljesítményükkel esélyt sem hagytak a győzelemre a vendégeknek. Az ajkaiaknál is akadtak kiváló eredmények Fodor Szilárd és Nagy Lajos személyében, de ez is kevésnek bizonyult a kettő válogatottat is soraiban tudó fővárosiak ellen, akik papírforma győzelmet arattak.

Asztalitenisz: Várpalotán rendezték az asztaliteniszezők újonc és serdülő korcsoportos ranglista versenyét. Az egész Dunántúlról és a fővárosból érkeztek versenyzők az eseményre, ahol a Bányász SK több játékosa is képviselte városunkat. Pad Franciska egyéniben megszerezte a Nyugat-Magyarország bajnoka címet, Sándor Kingával párosban pedig ezüstéremnek örülhetett. Pad Lina egyéniben állhatott a dobogó harmadik fokára.

Sakk: Változatlan célokkal vág neki az Ajkai ASSE és a Bányász SK az NB II-es sakk bajnokságnak. Előbbi a biztos bennmaradást, utóbbi a bajnoki címet és a feljutást szeretné elérni. A távlati cél pedig továbbra is a két klub egyesítése, ennek a feltétele viszont, hogy ne egy osztályban szerepeljenek. Az ASSE tavaly újoncként meggyőző teljesítménnyel őrizte meg NB II-es tagságát, míg a Bányász a bajnoktól fél ponttal lemaradva végzett a második helyen. A feljutó Győr helyett egy még erősebb rivális, a szintén győri székhelyű Elektromos érkezett a pontvadászatba. Mihályfi Gábor mégis bizakodó a jövőt illetően, hiszen a csapatot sikerült jócskán megerősíteni a szünetben. A Bányász szakosztályvezetője elmondta, két nagymester, a francia Christian Bauer és Czebe Attila érkezett az első két táblára. A tavalyi szezon utolsó két mérkőzésén már „ajkai színekben” játszott Vass Viktor, aki idén is nagy segítséget jelenthet a csapatnak. Mihályfi Gábor hozzátette, újítást vezettek be a pontszámítási rendszerben. Eddig a játékosok mérkőzésen elért pontjai adódtak össze, mostantól viszont a győztes mérkőzésért kettő, a döntetlenért pedig egy pont jár a csapatnak. Így az biztosan nem fordulhat elő a Bányásszal, ami tavaly, vagyis, hogy minden mérkőzését megnyeri és mégsem lesz bajnok. Az első fordulóban városunk két alakulata éppen egymással csap össze. Érdekesség, hogy a hétvégén rajtolt megyei bajnokságban is a két ajkai klub második csapata találkozott egymással, ott, ha kevéssel is, de a Bányász bizonyult jobbnak. Pedig ezúttal még nem ült asztalhoz a gárda új szerzeménye, Gaál Zsóka, aki a Tapolca engedélyével a megyei bajnokságban szereplő Bányász II. csapatában vendégjátékosként szerepel a szezonban.