SPORTÖSSZEFOGLALÓ Megint az utolsó pillanatban kapott gólt a Kristály – Tizenhét érmet úsztak össze a rájások

Remekeltek a Rájások - Lajos Benedek, Palkovics Ádám, Loránd Levente, Longhi Elizabeth, Léránt Bori, Szóka Bíborka, Czibor Dalma, Gál Kata, Horváth Hanna, Rauch Rebeka (Fotó: Rája)

Egyetlen botlás elegendő volt ahhoz, hogy az FC Ajka az élről a dobogó harmadik fokára szoruljon vissza.

Labdarúgás: Az FC Ajka öt győzelemmel a háta mögött, listavezetőként látogatott Dunaharasztiba az NB III-as labdarúgó bajnokságban. A védekezésre berendezkedett hazaiak ellen nehezen lendült játékba a vendégcsapat, az első félidőben nem is sikerült nyomás alá helyezni a Dunaharasztit, amely egy szöglet utáni rövid felszabadítást követően a vezetést is megszerezte. A második játékrészben többször tudtak helyzetet kialakítani az ajkaiak, de gólt csak a lefújás előtt tíz perccel lőttek, ekkor az ötösön belüli kavarodásban Majorhoz került a labda, aki a bal alsó sarokba gurított. A hátralévő percekben a vendégek nem tudtak újra betalálni, így egy ponttal távoztak. Rozmán László elmondta, nem elégedett a döntetlennel, hiszen a második félidőben szinte „egykapuztak” a pályán. Hozzátette, egy nagyon nehéz mérkőzés vár a csapatra Csornán, hiszen az ellenfél az utolsó helyen áll, mégis sokkal jobb játékra képes, mint ahogy azt a tabella mutatja. A szezon feléhez érve az FC Ajka a harmadik helyen áll egy pontra lemaradva a listavezető Kaposvártól és a második Érdtől. Egy előrehozott tavaszi forduló után a csapatok téli pihenőre vonulnak.

Nem állíthatjuk, hogy a Kristály unalmas mérkőzéseket vív a megyei labdarúgó bajnokságban, hiszen a múlt heti 3-3-as döntetlen után ismét ugyanilyen eredménnyel zárta hazai találkozóját a Csetény ellen. Pedig jól kezdtek Sipos Tamás tanítványai, egy kipattanó labdát Hauser T. lőtt kapura, a lecsorgóra Szedlacsek csapott le, kicselezte a kifutó hálóőrt, majd értékesítette a ziccert. Nem sokkal később a vendégek eladott labdájával Szedlacsek a kapuig masírozott és kétgólosra növelte a hazai előnyt. Az ajkaiak magabiztos vezetéssel vonulhattak a szünetre. A második félidő elején szépítettek a vendégek, de úgy tűnt ez sem veszélyezteti a hazai sikert, hiszen bő tíz perccel a lefújás előtt Sipos D. beadását Szarka fejjel csúsztatta a kapuba. A végén jött azonban a feketeleves, a hajrában egy kontratámadást követően szépített a Csetény, majd a 92. percben egy felívelés utáni kavarodásból az egyenlítő találatot s megszerezte. Az ajkaiak sorozatban harmadik mérkőzésükön végeztek döntetlenre. Intő jel lehet, hogy mindhárom összecsapáson a hajrában tudott pontot rabolni az ellenfél. Sipos Tamás rendkívül feldúlt volt a találkozót követően, mint mondta, szinte bravúr, hogy ennyire sima mérkőzésen döntetlenre végeznek. Az edző szerint ezeken a hajrában elvesztett pontokon nagyon sok múlhat, most egészen konkrétan az, hogy a Kristály nem dobogóról, hanem a negyedik helyről várhatja a tavaszi folytatást.

Kézilabda: Megyei rangadót vívott hazai pályán a Le Bélier a férfi kézilabda NB I/B-ben. A veszprémi fiatalok kezdték jobban a találkozót, a tizedik percben 3-6-ot mutatott a tábla, sőt a félidő közepére már öt góllal vezettek a vendégek (5-10). Ekkor az ajkaiak időt kértek, ami után felzárkóztak, de az ellenfél zsinórban háromszor is betalált, így már hatra nőtt a különbség (11-17). A félidő vége előtt kétszer is eredményesek voltak a hazaiak, de így is biztos veszprémi előnnyel mehettek a csapatok a szünetre. A második játékrész elején felváltva estek a gólok, a folyamatosan emberhátrányban játszó ajkaiak tartották a lépést, de nem tudtak közelebb kerülni a vendégekhez (18-22). A játékvezetők ítéletei joggal borzolták a kedélyeket, a „fekete ruhások” szinte minden ajkai szabálytalanságot két perccel büntettek, sőt a hevesen reklamáló Hamar Zoltán edzőt piros lappal kiállították. A veszprémieket nem zavarta meg a közjáték, sőt kihasználva a létszámfölényes helyzeteket az 50. percre már hat góllal vezettek (22-28). A hajrában nem sikerült a hazaiaknak a felzárkózás, így biztosan gyűjtötte be a két pontot a vendégcsapat. Az ajkaiak szinte egy félidőt emberhátrányban játszottak, így nem sok esélyük maradt a pontszerzésre.

Úszás: Pápán rendeztek Úszósuli Körversenyt, ahol a Rája ’94 ÚK is megmérette magát. Az ajkaiak tizenegy arany-, három ezüst- és három bronzérmet szereztek, emellett többen is most debütáltak éles versenyen. Első helyen végzett Palkovics Máté (100 gyors, 100 hát, 100 vegyes), Longhi Nicolas (100 gyors, 100 hát, 100 mell), Király Dávid (50 gyors, 50 hát, 50 mell), Cser Dávid (50 gyors, 50 hát). Másodikként zárt Lajos Benedek (50 gyors), Longhi Nicolas (100 vegyes) és Király Dávid (100 vegyes). A dobogó alsó fokára állhatott Szóka Bíborka (50 mell), Palkovics Máté (100 mell), valamint a Lajos Benedek, Gál Kata, Király Dávid, Cser Dávid összeállítású 4×50 méteres gyorsváltó.

Röplabda: A gyermek korcsoportú ajkai röplabdás lányok (Hoffmann Andrea, Szabó Kíra, Martin Lili, Nagy Lili, Süveges Klaudia, Kovács Virág, Schedl Vanessza, Halla Zsófia, Horváth Loretta, Dalnoki Janka, Aschley Rozi, Tardos-Hankó Eszter, Nádasi Sára) az Országos Gyermek Bajnokság második fordulóján szerepeltek Budapesten. A Dunakanyar-Ajka mérkőzés csaknem két óráig zajlott, végül az előbbi csapat győzelmét hozta. A második összecsapás is jócskán elnyúlt, az ajkaiak majdnem elszórták 2-0-ás előnyüket, de végül a Röpisuli felülkerekedett a Kispest ellenében, így Magvas Istvánné és Magvas Renáta tanítványai jól zárták a „maratonira nyúlt” hétvégét.