SPORTÖSSZEFOGLALÓ Megvédte bajnoki címét a rendeki kispályás csapat

Kispályás fociban otthon vannak az ajkarendekiek (Fotó: Györkös)

Az FC Ajka és a Kristály is győzni tudott idegenben, így mindkét gárda tapad a dobogósokra a bajnokságban.

Labdarúgás: Az FC Ajka a Kaposvár legyőzésével ismét harcba szállt a bajnoki címért, igaz, sok botlást már biztosan nem engedhet meg magának Rozmán László csapata. A mieink Csepelen léptek pályára a labdarúgó NB III. legutóbbi játéknapján. A szinte csak védekezésre berendezkedő hazaiak sikeresen rombolták a vendégek játékát, így az első félidőben kevés helyzetet láthattak a nézők. A játékrész utolsó percében viszont Nagy K. tálalt Kalász elé, aki először volt kezdő a szezonban, és ezt rögtön góllal hálálta meg. A második félidőben sem változott a játék képe, a Csepel a hátrány ellenére sem merészkedett ki a bunkeréből, az ajkaiak pedig csak ritkán találtak fogást ellenfelükön, így több gól nem született a találkozón. Rozmán László elmondta, nagyon keményen, fegyelmezetten védekező ellenféllel találkoztak, aki ellen nehéz volt helyzetbe kerülni és így győzelmet szerezni. A vezetőedző hozzátette, hétvégén újabb fordulópont várhat a csapatra, hiszen egy újabb sikerrel egy kicsit megléphetne a csapat az üldözőktől és közelíthetne a dobogósokhoz.

A Kristály szomszédvári rangadóra látogatott Devecserbe. A vendégek kezdtek jobban, de az első negyedórát követően a hazaiak vették át a kezdeményezést. Egy tizenegyesből vezetést is szereztek, ami megzavarta az ajkaiakat. Akár nagyobb különbség is kialakulhatott volna, de egyszer Hauser R. mentett a gólvonalról, egyszer pedig Szalai tornázott kapufára egy lapos lövést. A túloldalon Szedlacsek lövése kerülte el nem sokkal a devecseri kaput. A felek egygólos hazai vezetésnél vonultak szünetre. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a Kristály, ekkor jóval több veszélyt jelentett a kapura, mint az első játékrészben. Egy beadást követően a bizonytalankodó hazai védők között Móger eszmélt a leggyorsabban és öt méterről a hálóba kanalazta a labdát. Az egyenlítő találat után tovább nőtt a vendégek fölénye, Ménes vezette húsz méteren át a labdát a középpályán, majd a tizenhatoson belülre emelt, a balról érkező Szedlacsek pedig kapásból a hálóba lőtt. A folytatásban a hazaiak főleg előre ívelésekkel próbálkoztak, de a vendég védelem magabiztosan őrizte előnyét, és fontos három ponttal távozott a szomszédvári rangadóról. Sipos Tamás elmondta, már az első félidőben is jól játszottak, de akkor rossz döntések miatt nem tudtak gólt szerezni, míg a Devecser inkább csak kontratámadásokból veszélyeztetett. Az edző szerint a második játékrészben is a Kristály birtokolta többet a labdát, és a mezőnyfölény ekkor már gólokban is megmutatkozott. Hozzátette, bíztató, hogy a fegyelmezett játéknak köszönhetően kevés gólt kaptak az utóbbi fordulókban.

A kispályás labdarúgás követői hozzászoktak, hogy a bajnokság rendkívül izgalmasan alakul, és az utolsó fordulókban dől el. Az első osztályban ezúttal ez nem így történt, a Viva Tours Ajkarendek ugyanis utcahosszal nyerte a pontvadászatot, húsz mérkőzésen mindössze egyszer talált legyőzőre, így a bajnokság rájátszásában nem is kellett már izgulnia a címvédőnek. A második helyre a Bercsényi-Retró Caffé, a harmadikra pedig a Gépállat SC csapata futott be. A mesterlövészek versenyét Vágner Patrik (Bercsényi) nyerte 37 találattal. Imre Péter (Viva Tours) 29 góllal második lett, Kozma Bálint (Bercsényi) Orbán Tamás (Viva Tours) és Berkes László (Roma SC) egyaránt 25 gólig jutott. A másodosztályban az utolsó forduló tartogatta a legnagyobb izgalmakat, hiszen az első a másodikkal, a harmadik pedig a negyedikkel csapott össze. Az éllovas SVI Hungary vereséget szenvedett az ASE Tandem csapatától, így a záró körben a két gárda helyet cserélt a dobogó felső fokain. A Brazil Gépsor viszont nem engedte ki a kezéből a harmadik helyet, miután győzelmet aratott az Euronics-Pulzus ellen. Itt a gólkirályi cím dőlt el hamar, hiszen Papp Péter (ASE Tandem) 75 találatig jutott, így magabiztosan előzte meg a 45 gólos Sáringer Dávidot (Brazil Gépsor) és a 42 gólos Németh Richárdot (SVI Huangary). Az egyre népszerűbb öregfiúk bajnokságba ezúttal már tíz csapat nevezett. A címvédő Ajkai Bányász végzett az élen, a dobogóért pedig szoros csata alakult ki, végül az Ajkarendek lett a második, az S.O.S. pedig a harmadik. A góllövőlista élén Klespitz Gábor (Ajkarendek) található, aki 49 találatig jutott, őt Szűcs Attila (S.O.S.) 37, Piri Ottó (Bányász) pedig 32 góllal követi.

This slideshow requires JavaScript.

***

Kézilabda: Százhalombattán szerepelt a Le Bélier a férfi kézilabda NB I /B legutóbbi játéknapján. A találkozó első tíz percében fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 5-5 után a vendégek szereztek kétgólos előnyt, amit a hazaiak gyorsan egalizáltak, sőt ezután már náluk volt a vezetés (21. perc: 12-10). A félidő hátralévő részében az ajkaiak gyakorolhatták az emberhátrányos játékot, hiszen a játékvezetők valakit mindig kiállítottak közülük, de így is csak minimális hátránnyal vonultak a pihenőre. A második játékrész elején az „öltözőben maradtak” a vendégek, ugyanis kilenc percig nem lőttek gólt, amit a battaiak kihasználtak, és tetemes előnyt szereztek (22-14). A lelkes ajkaiak felébredtek, és a játékrész közepére négyre csökkentették a hátrányukat (23-19). Ez a különbség hosszú időre állandósult, majd két perccel a vége előtt két gólra felzárkóztak a nagy hajrát nyitó vendégek (30-28). A végén egy hazai gól után kétszer is válaszoltak az ajkaiak, de ez kevésnek bizonyult a pontszerzéshez. A szünet utáni góltalanság két pontjába került a későn ébredő, de nagy szívvel küzdő ajkai fiúknak.

***

Karate: Több ajkai karatéka is megmérette magát a Hungarian Open Sámán Kupán, ami a Magyar Karate Szövetség pontszerző versenye a jövő évi korosztályos Európa-bajnokságra. Az eseményre 40 hazai és 33 külföldi klub 700 sportolója érkezett. A rendkívül erős mezőnyben a Sun-Dome SE versenyzői nagy sikerrel szerepeltek. Kovács Marcell és Ráday Kornél küzdelemben bronzérmet szerzett az U21-es korosztályban, míg Horváth Martin negyedikként végzett ugyanebben a kategóriában.

***

Asztalitenisz: Ausztriában rendezték a Duna Kupa elnevezésű pingpong versenyt, ahol a házigazda mellett Szlovákia és Magyarország legjobbjai mérték össze tudásukat. A Bányász SK versenyzője, Pad Franciska a serdülő válogatott tagjaként aranyérmet szerzett, egyéniben pedig a dobogó második fokára állhatott.