SPORTÖSSZEFOGLALÓ Megvédte címét Pad Franciska – Vereséggel kezdtek a férfi kézilabdázók

Fotó: Györkös

A Bányász SK kiválósága ismét duplázni tudott a Szlovéniában rendezett nemzetközi asztalitenisz versenyen.

Kézilabda: Szinte változatlan kerettel vágott neki a Le Bélier az NB I/B. férfi kézilabda bajnokság tavaszi szezonjának. Új játékos nem érkezett és távozó is csak egy akadt, Kedves Hugó személyében. Hamar Zoltán együttese az utolsó előtti helyről várta a folytatást a téli szünetet követően. Első tavaszi találkozóját hazai környezetben vívta az ajkai csapat a Balatonfüred ellen. A megyei rangadón a 10. percig felváltva estek a gólok, majd 5-5 után négy füredi gólnak tapsolhattak a vendégszurkolók. A hazaiak ekkor rákapcsoltak és három gólt szerezve közelebb kerültek a vendégekhez, sőt a játékrész végén az ajkaiaknak sikerült átvenniük a vezetést. A szünet után a hazaiak az „öltözőben maradtak”, amit rendkívül jól használt ki a füredi csapat, hiszen 10-3-as szériát produkálva hatgólos előnyt szerzett (16-22). Az ajkaiak időt is kértek, ami után közelebb kerültek a vendégekhez (21-24). A hajrá izgalmasan alakult, az 58. percben már csak egy gól volt a különbség a két csapat között, de a hátralévő időben már nem esett több találat, így a füredi fiatalok örülhettek a két pontnak.

This slideshow requires JavaScript.

Asztalitenisz: Szlovéniában rendezték a 19. Menihov Emlékversenyt. A meghívásos nemzetközi tornán a házigazda asztaliteniszezőkön kívül magyar, osztrák és horvát sportolók is asztalhoz álltak. Hazánkat a felnőtt női mezőnyben a Bányász SK Ajka 15 éves versenyzője, Pad Franciska képviselte. Egyéniben és párosban is címvédőként kapott meghívást, hiszen tavaly mindkét számot megnyerte. Szerencsére ez idén sem történt másként, pedig most új párt kapott egy Ausztriában légióskodó szlovén pingpongos személyében. Egyéniben is ők ketten játszották a döntőt, ahol a nézők színvonalas küzdelmet láthattak a két kiváló sportoló jóvoltából. A Bródy Imre Gimnázium tanulóját már most meghívták a jövő évi versenyre. A tornához kapcsolódó sportvezetői értekezleten a szomszédos országok képviselői egyeztettek további közös versenylehetőségekről, edzőtáborokról.