SPORTÖSSZEFOGLALÓ Tizenkét meccsel készülnek – Óriási bravúrt hajtott végre a Magyarpolány a Velvet Kupán

Óév Kupa eredményhirdetés

Kemény téli alapozás vár az FC Ajka labdarúgóira, akik Kis Károly irányításával vágnak neki a tavaszi pontvadászatnak.

Új vezetőedzővel kezdte meg a felkészülést a tavaszi szezonra az FC Ajka labdarúgó csapata. A hírek kezdetben arról szóltak, hogy a leköszönő tréner, Rozmán László az utánpótlás szakmai irányítását folytatja, később azonban a felek az erre vonatkozó szerződést is felbontották. A felnőtt csapat trénere az év első napjától Kis Károly lett, aki legutóbb Balassagyarmaton dolgozott. A vezetőség bízik abban, hogy a szakember, aki korábban Paks és Szolnok csapatát is sikerrel vezette, kivívja a feljutást. Munkáját Jeney Gyula és Udvardi Ervin pályaedzők, valamint Dávid Sándor kapusedző, Halász Dániel erőnléti tréner és Dalnoki László masszőr segítik. A keretben is történt változás, Baksa Dénes, Juhász Dániel, Horváth Patrik és Szabó Tibor szerződését is felbontották. Az érkező oldalon egyelőre csak egy nevet találtunk, a középpályás Csizmadia Zoltán Győrből igazolt Ajkára. A játékosok már gőzerővel készülnek a szezonkezdésre, ami előtt tizenkétszer lépnek pályára barátságos mérkőzésen. Arról még nem született döntés, hogy az utánpótlás szakmai vezetését ki felügyeli majd Rozmán László helyett.

***

A labdarúgók hagyományos évzáró rendezvényét, az Óév Kupát tartották december 30-án. Ezúttal 16 csapat nevezett a küzdelmekre, amiket négy csoportba soroltak. A torna vándorserlegét egymást követő három évben kell elnyerni ahhoz, hogy egy gárda végleg a magáénak tudhassa azt. A negyeddöntők után azonban kiderült, hogy ezúttal is új bajnokot avatnak, mivel a címvédő Mazsi-Drazsi ebben a szakaszban búcsúzott a küzdelmektől. Az elődöntők mindkét párosítása büntetőekkel dőlt el. A PTE (Bellai Sándor, Mohos Milán, Pfaff Zsolt, Keller Tamás) 1-1-re végzett az Idén SE (Németh Barnabás, Pad Róbert, Bencsik Dávid, Lakner Árpád, Lakner Dávid) ellen, végül a büntetők után az előbbi csapat jutott a fináléba. A másik ágon a Sörminá-Torok (Horváth László, Kovács Kornél, Piri Ottó, Csicsics Richárd) ugyanilyen eredményt ért el a Tégla FC (Kiss László, Pavlitzky Balázs, Baracskai Gábor, Móger Balázs, Kardos Attila, Schönberger Roland) ellen, itt az utóbbi csapat célzott pontosabban a büntetőknél. A bronzmérkőzésen a Sörminá-Torok 8-3-ra múlta felül az Idén SE gárdáját. A döntő izgalmasabban alakult, a szoros találkozót végül a Tégla FC nyerte 3-1 arányban a PTE ellen, így jövőre ők próbálhatják megvédeni a bajnoki címet, és újabb lépést tenni a vándorserleg megszerzéséért.

***

Negyedik alkalommal rendezték meg városunkban a Velvet Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó tornát. A küzdelmek oldalpalánkra és kézilabda kapukra folytak. A tizenkét gárdát három négyes csoportba osztották a szervezők, ahonnan az első két helyezett és a két legjobb harmadik jutott a nyolc közé. Szerte a Dunántúlról érkeztek csapatok, de szép számmal képviseltették magukat az ajkai labdarúgók is. A kilátogató szurkolók szoros találkozókat láthattak, az egyenes kieséses szakasz nyolc mérkőzése közül hét is csak büntetőkkel dőlt el. A tavalyi évhez hasonlóan idén is sikerült „hazai” csapatnak bejutnia a döntő és a bronzmérkőzésre, így a nézők ismerős arcoknak szoríthattak a fináléban. A bronzmérkőzésen az ajkai Mágusok az ausztriai légiósokból álló Almdudler csapatával csapott össze. A felek a csoportban is találkoztak, akkor egy izgalmas mérkőzés végén a Mágusok örülhettek, ezúttal viszont az Almdudler vissza tudott vágni, és egygólos győzelmének köszönhetően megszerezte a torna harmadik helyét. A fináléba az ajkai Bakony FC és a Magyarpolány is hetesekkel jutott be. Talán a százezer forintos fődíj miatt a döntő nagy taktikai csatát, és kevés helyzetet hozott. Gólt azonban egyik fél sem tudott szerezni, így a csapatok a negyeddöntő és az elődöntő után harmadszor is büntetőpárbajra kényszerültek ezen a napon. Ezúttal a Magyarpolány játékosai koncentráltak jobban, ezzel pedig nagy bravúrt végrehajtva nyerték a tornát, amelyen mindössze két cserejátékossal indultak. A beérkezett nevezések és a torna előtti számolgatások arra utaltak, lehet, hogy ezúttal sem ajkai csapat nyeri a Velvet Kupát, de arra minden bizonnyal nagyon kevesen gondoltak, hogy éppen a Magyarpolány lesz ennek az oka. A torna álomcsapatának kapusa is a bajnok csapatból került ki Kócsár László személyében. A torna legjobb védője Cserna Róbert (Bakony FC), legjobb játékosa pedig Czár Tibor (Almdudler) lett. A legjobbak közé bekerült még Hauser Tibor (Mágusok), Cziráky Tamás (Bakony FC) és természetesen a gólkirály, Horváth László (Magyarpolány) is.

***

Nemzetközi tornán vett részt Pápán az FC Ajka U16-os csapata. Svecz Edvárd tanítványai német, román, szlovák és ukrán csapatokból álló mezőnyben szerepeltek. Az ajkaiak a csoportban döntetlent játszottak a Barót (román) és a Pápa ellen, a Leinfelde (német) csapatát pedig 3-0-ra verték, így másodikként végeztek, a helyosztó mérkőzésen pedig bronzéremért játszhattak. Itt egygólos győzelmet arattak a Visk (ukrán) ellen, így a dobogó harmadik fokára állhattak. A szervezők a torna legjobb kapusának az ajkai Bognár Dánielt választották.