SPORTÖSSZEFOGLALÓ Újabb FC Ajka meccs maradt el

A foci elmaradt, de sífutásra alkalmas lett volna a pálya.. (Fotó: Györkös)

A szokatlanul zord tavasz miatt megint nem tudott pályára lépni az FC Ajka az NB III-ban, de a Kristály sem a megyei bajnokságban.

Labdarúgás: Felnőtt csapataink bajnoki mérkőzéseit elhalasztották a jelentős mennyiségű hó és eső miatt. A találkozók új időpontjáról még nem született döntés. Az FC Ajka rövid időn belül másodszor kénytelen mérkőzést halasztani, így sűrű program vár a közeljövőben Kis Károly tanítványaira.

Kézilabda: A listavezető vecsésiek otthonába látogatott a Le Bélier az NB I/B legutóbbi játéknapján. A találkozó első játékrészében nem lehetett észrevenni, hogy több mint tíz hely választja el a két csapatot a tabellán. Az ajkaiak fegyelmezetten védekeztek, a kapuban Horváth bravúrokat mutatott be, így a vecsésiek nem tudtak meglépni nagyobb különbséggel (23. perc: 9-8). A vendéglátók a félidő hajrájában tudtak csak háromgólos előnyt kiharcolni. A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a bajnoki címre törő hazai csapat, és a játékrész közepére eldöntötte a két pont sorsát (22-13). A mérkőzés ezen időszakában rengeteg rossz játékvezetői ítélet született, ami leginkább a vendégeket sújtotta, de sokszor a hazai nézők is bosszankodtak a „fekete ruhások” ítéletein. A vége előtt pár perccel már tucatnyi góllal vezettek a vendéglátók, de az ajkai csapatban volt még tartás, így sikerült tíz gólon belül tartani az NB I-es álmokat dédelgető vecsésieket. Az első félidőben a szebbik arcát mutatta a Le Bélier, de a második játékrészben kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség, amiben a játékvezetők is partnerek voltak. A hétvégén fontos, igazi ”négypontos” mérkőzés vár Poór Tamás legénységére, amely a közvetlenül mögötte álló tatabányai fiatalokat fogadja. A csapatnál abban bíznak, hogy sok néző buzdítja majd a gárdát a találkozón.

Röplabda: A Röpisuli serdülő korosztályú lányai Szombathelyen léptek pályára a Dunántúli Bajnokságban és a házigazda, valamint a Győr ellen is magabiztos, 3-0-s győzelmet értek el. Az U15-ös korosztályú alakulat a sok hiányzója miatt csere nélkül utazott el Kaposvárra, ahol sajnos a vendéglátók, a Szeged és a Közgáz SC ellen is vereséget szenvedtek az ajkai lányok.

Asztalitenisz: Veterán pingpong versenyt rendeztek Noszlopon, amelyre szerte a megyéből, érkeztek résztvevők, sőt akadtak néhányan azon kívülről is. A Veszprémi Asztalitenisz SE és a Veszprém Megyei Asztalitenisz Szövetség közös rendezvényén minden eddiginél többen indultak. Stolár Mihály egyedüli ajkaiként képviselte városunkat és a 60-64 év közötti kategóriában bronzérmet szerzett.