SPORTÖSSZEFOGLALÓ Üldözőből üldözött lett az FC Ajka – A tekések már ötödikek a Szuperligában

Fotó: Györkös

A kiütéses győzelmének és a riválisok botlásának köszönhetően élre állt az FC Ajka a labdarúgó NB III-ban.

Labdarúgás: Minden adott volt ahhoz, hogy az FC Ajka folytassa menetelését az NB III-as labdarúgó bajnokságban. A csapat jó formának örvend, ráadásul ahhoz a Szabadkikötőhöz látogatott, amely utoljára augusztusban tudott nyerni. Ennek megfelelően a vendégek akarata érvényesült a találkozón, Rozmán László tanítványai már az elsőt negyedóra végén előnybe kerültek, amikor Pákai indítását követően Horváth Péter emelt a kifutó kapus fölött a hálóba. A játékrész hajrájában Vallejos tálalt Kalász elé, aki tizenegy méterről lőtt a léc alá. A második félidő is a vendégekről szólt, egy szögletet követően Pákai fejelt Kovácshoz, aki pedig a hálóba továbbította a játékszert. Hamarosan érkezett a negyedik vendég gól is, Kovács újabb fejese ezúttal egy védőről levágódva jutott a hazai kapuba. A kegyelemdöfést Nagy K. adta meg, aki a kapust is kicselezve gurította a hálóba az ötödik találatot. Az ajkaiak nem csak a mérkőzés, hanem a forduló nagy nyertesei is voltak, hiszen az első két helyezett egyaránt döntetlent játszott, Rozmán László csapata pedig így átvette a vezetést a tabellán.

A jó formában lévő Kristály az újonc Sümeg otthonában lépett pályára a megyei bajnokság legutóbbi fordulójában. A lelkes hazaiak ellen nehezen tudott játékba lendülni a vendég együttes, az első félidőben nem is született gól. A második félidőben aztán egy szöglet utáni kavarodást követően Szedlacsek közelről kotorta a hálóba a labdát. Úgy tűnt, ez a találat elég lehet a győzelemhez, ám a vendéglátók a hajrában egyenlíteni tudtak, így Sipos Tamás csapatának egy ponttal kellett beérnie a találkozón. Az edző elmondta, győzni utaztak Sümegre, és a játék képe alapján meg is kellett volna nyerniük a találkozót, de a sok kihagyott helyzet megpecsételte a sorsukat. A Kristály előtt a dobogó második és harmadik fokán álló rivális is kikapott, egy sikerrel pedig az ajkaiak pontban beérhették volna riválisaikat. A negyedik helyen álló üveggyáriak így az ötödik Várpalota otthonában próbálnak majd három pont megszerzésével javítani a követező fordulóban.

Kézilabda: A Le Bélier a Vecsést fogadta a férfi kézilabda NB I/B legutóbbi játéknapján. A vendégek kezdték jobban a találkozót, a 12. percben már négy góllal vezettek, de a hazaiak is „felébredtek” és a félidő derekára Kommendánt bravúrjainak is köszönhetően egy gólra felzárkóztak (8-9). Ezután felváltva potyogtak a gólok, így minimális különbség alakult ki a szünetre a két csapat között. A folytatásban tíz percig maradt az egygólos különbség, majd négy vecsési gólra nem tudtak válaszolni a hazaiak (15-20). Ekkor az ajkaiak annyira fegyelmezetlenül játszottak, hogy kettős emberelőnyben két gólt is kaptak (18-22). A végjáték ennek ellenére is izgalmasra sikerült, hiszen az utolsó percre egy gólra felzárkóztak a hazaiak, de a rutinos vendégek már nem engedték ki kezükből a győzelmet. A tabella harmadik helyén álló vecsésiek ellen közel állt a pontszerzéshez a Le Bélier, de a megfelelő koncentráció olykor hiányzott a játékukból.

This slideshow requires JavaScript.

Karate: Salgótarjánban rendezték az idei Magyar Bajnokságot. A Sun-Dome SE ismét eredményesen szerepelt, habár jó pár versenyszám esetén lehetett hiányérzetük az ajkaiaknak. A kilenc évesek között ajkai döntőt rendeztek, ahol Koncz Áron diadalmaskodott Ráday Kornél felett. Tróbert Flóra nagyszerű formát mutatva, besöpörte az aranyat kérdés sem hagyva, hogy ezen a napon ki a legjobb. Czendrei Luca diákolimpiai bajnokhoz méltóan stabilan teljesített, így első helyet szerzett. Kovács Marcell immár sokadszor végzett az élen. Ráday Kornél ismét duplázott igaz, most”csak” ezüstösre sikerült. Bencze Kornél ismét meglepetést okozott, és formagyakorlatban hozta a második helyet. Koncz Gréta szintén jól teljesített, ő is ezüstéremnek örülhetett.

Teke: A Szuperligában a Nyíregyháza fogadata az Ajka Kristály csapatát. Az első pároknál a hazaiak jól játszva 95 fás előnyt szereztek. A következő pároknál a hetek óta kiváló formában játszó, még ifjúságú korú Tóth Martin 632 fás egyéni csúcsával ledolgozta hátrányát a vendég alakulat. A harmadik pároknál mindkét egyéni pontot megszerezték az ajkaiak és megnyerték a mérkőzést. Ezzel az idegenbeli győzelemmel a tabella ötödik helyre jött fel az Ajka Kristály csapata.

Futás: Eplényben Spartan Race hétvégét rendeztek. Szombaton a Tovafutók SE/SRTG Ajka terep-akadályfutó csapata 106 nevezett csapatból a 24 kilométeres versenyen az ötödik helyen végzett. Vasárnap a barcikai versenyhez hasonlóan újra dobogóra állhatott a négyes (Kováts György, Horváth Zoltán, Pichler Tamás és Bazsó Dávid) a sprint típusú, közel 8 kilométeres Spartan versenyen, ahol a 136 induló csapatból a harmadik helyen végeztek.