SPORTÖSSZEFOGLALÓ – Vereség a kiesőjelöltektől a focipályákon

kk ajka eremoszto

Bajnokavatás a szezonzárón

Az FC Ajka és a Kristály edzője is nyílt őszinteséggel beszélt a hétvégi teljesítményről.

Az FC Ajka a Sárvárt fogadta az NB III-as labdarúgó bajnokság legutóbbi fordulójában. Mindkét fél számára fontos lett volna a győzelem, a hazaiak a dobogóra igyekeznek, míg a vendégek a bennmaradásért vívnak nagy csatát. A kontrákra berendezkedő sárváriak az első komolyabb helyzetből gólt szereztek, ez pedig megzavarta a vendéglátókat. Olyannyira, hogy a szünetben 0-3-at mutatott az eredményjelző. Bűcs Zsolt kettőt is cserélt a pihenőben, és a második játékrész elején sikerült is hamar szépíteni, Szabó egy szögletet követően talált a hálóba. Kapkodó játékuknak köszönhetően ennél közelebb nem kerültek az ajkaiak, sőt egy egyéni akció végén a vendégek visszaállították a háromgólos különbséget. A hazai gárda nagyon fontos pontoktól esett el, ami a dobogóba is kerülhet az együttesnek. Bűcs Zsolt elmondta, tudták, hogy a vendégek nagy erőkkel védekeznek, de egygólos hátrányban mégsem maradtak türelmesek, és olyan játékba mentek bele, ami a Sárvárnak kedvezett. A vezetőedző elmondta, a szezon leggyengébb játékát látta a csapattól ezen a találkozón.

A létszámgondokkal küzdő Kristály ezúttal is számos meghatározó játékosát nélkülözte a megyei bajnokság legutóbbi fordulójában. A tartalékosan felálló ajkaiak nagy pofonba szaladtak bele Tósokon a kiesés elől menekülő Gyulafirátót ellen. A hazaiak szépítő találatát is a vendégek juttatták saját kapujukba. Sipos Tamás edző elmondta, nem csak fizikailag, hanem fejben is elfáradt a csapat a Fűzfő elleni vereség óta, ennek köszönhetően történtek súlyos egyéni hibák a legutóbbi találkozón. A hiányzók száma ezen az összecsapáson még tovább emelkedett, a Pápa elleni mérkőzésre összesen hét felnőtt játékos tud elutazni, a keretet az ifjúsági csapatból töltik majd fel. A tréner elmondta, sajnos úgy tűnik, hogy az utolsó három fordulóban csak asszisztálni fognak az eredményekhez.

Így ünnepelt a kézilabdás bajnokcsapat Fotó: Györkös

A Le Bélier a Füredet fogadta a férfi kézilabda NB II-ben. A szezon utolsó mérkőzésére és bajnokavatásra készülődött a szépszámú szurkolósereg. A csapatok az ATSE ifjú kézilabdázóival futottak ki a pályára. A megyei rangadót a hazaiak kezdték jobban, de a keményen védekező vendégek a félidő közepére megfordították az állást (6-9). Az ajkaiak nagy akarattal, de sok hibával játszottak, ezt a fiatal fürediek jól használták ki, ezért ők mehettek minimális előnnyel a pihenőre. A második játékrész elején négy ajkai gólra nem tudtak válaszolni a vendégek, így átvette a vezetést a zöld-fehér csapat (21-19). Ezután állandósult a hazaiak 2-3 gólos vezetése, a lelkes vendégek már nem tudtak újítani, így az ajkai csapat győzelemmel köszönte meg a szurkolóknak az egész éves bíztatást. A lelátón zúgott a „Szép volt fiúk!” és a „Bajnok csapat!” rigmus, majd jogosan szólt a vastaps is. A mérkőzés után Schwartz Béla polgármester és dr. Soós Kálmán a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség elnöke adta át az aranyérmeket az ajkaiaknak. A ceremónia után a Civil Házban a szurkolók finom vacsorával vendégelték meg az egyesület férfi szakosztályát, majd megkezdődött a hajnalig tartó mulatság.

Szerbiában rendezték az idei karate SKDUN Európa-bajnokságot, amelyre mintegy 20 ország 700 sportolója nevezett. A SUN-DOME SE három versenyzővel vett részt a magas színvonalú kontinensviadalon. Az első napon Horváth Martin minimális különbséggel a második helyre szorult a döntőben szerb ellenfelével szemben. A második napon küzdelemben Kálmán László és Takács András is bronzérmet szerzett a bolgár, román, szerb versenyzőkkel és bírókkal erősített mezőnyben.

Az MX Mánia Kupa harmadik fordulóját rendezték a Baumidex pályán. A versenyen 135 motoros állt rajthoz. Somlóvári Dániel csapatának tagjai szinte minden kategóriában indultak, és a tudásuk legjavát adva álltak helyt. Katona Áron a mezőny legfiatalabb tagjaként ismét nagy fölénnyel nyerte az időmérő edzést, és így megválaszthatta a rajthelyét. Az 50 ccm kategóriában versenyző Áron mindkét futamban a második helyen végzett. A 65 ccm kategóriában Borbás Balázs a harmadik, Bálint Benedek hatodik, Cserép Krisztián hetedik lett. Kalász Zsombor a II. osztály MX 2-ben magabiztosan nyerte mind a két futamot.
Ugyanebben a kategóriában Géringer Ádám hetedikként végzett. Réz Ádám a III. osztály MX 1-ben fölényes győzelmet aratott. Jóna József III. osztály MX 2-ben a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A senior amatőr kategóriában Csuka Balázs hatodikként, Bálint László tízedikként, Hegedűs Tibor tizenkettedikként zárt. Super Senior kategóriában Polcza Muki István hetedikként ért célba.