Szekszárdon nagy győzelmet arattak kosarasaink

A női amatőr kosárlabda NB I./B-ben csapott össze hétvégén az Atomerőmű KSC Szekszárd II. és az Ajka. A 17. fordulónak az ajkaiak az 5., a szekszárdiak pedig a 9. helyről vághattak neki.

A két fél legutóbb 2020. október 4-én mérhette össze tudását, akkor a hazai pályán küzdő Ajka magabiztosan tudott nyerni 76-56-ra.

A mérkőzés jól indult, hamar vezetést szerzett a Veszprém megyei csapat Shirian Fatime közeli próbálkozása által. A vezetést az első negyed feléig tudták tartani, aztán a hazaiak Pop Annamária hárompontosának köszönhetően átvették az irányítást kis időre, de Szabó Bettina perceken belül egyenlíteni tudott. Az első negyed utolsó másodperceiben pedig két sikeres büntetővel meglépett a vendégcsapat. A második játékrész elejét jól kapták el Rónaszéki Szilvia tanítványai, lehengerlően játszottak, és nem volt csoda, hogy a hazai vezetőedző a 13. percben élt időkérési lehetőségével. Németh Lili megfogadta edzője jó tanácsait és egyből egy hárompontossal faragott a hátrányon, de hamar érkezett rá a válasz Kalocsai Dorina révén. A 19. percben Foltin Blanka emelte a különbséget 10-re, majd a végén rohamoztak és betaláltak a csapattársak is.

A nagy szusszanóra 32-46-os vendégvezetéssel vonulhattak a felek. A harmadik negyedben se vett vissza az ajkai csapat, elképesztő iramot diktálva 22 pontra növelte előnyét. A 26. percben valamelyest még sikerült korrigálnia az eredményen a hátrányban lévő csapatnak, de a negyed lefújása előtt Kalocsai Dorina és Tápai Andrea sikeres próbálkozásai megpecsételték a Szekszárd játékát. Az utolsó negyedre 44-68-as vezetéssel fordult az Ajka. A hazaiak játékosa Sámóczi Zsófia mindent megtett azért, hogy közel kerüljenek ellenfelükhöz, azonban minden találatára volt egy ajkai válasz. A 35. percben Németh Lilinek köszönhetően csökkent a hátrány valamelyest, de Shirian Fatime visszaállította a 20 pontos különbséget. A negyed végén hárompontosok soksaságában lehetett gyönyörködni. Zana Klaudia vendégoldalon, majd válaszként Andi Hanna talált be messziről.

Az Ajka mind a négy negyed alatt uralta a mérkőzést, így könnyedén győzött Szekszárdon. Atomerőmű KSC Szekszárd II-Ajka 65-83. A legeredményesebb ajkai játékos Foltin Blanka lett 18 dobott ponttal. Folytatás szombaton a Kanizsai Vadmacskák SE ellen.