FUTÁS: Töretlen népszerűségnek örvend az Ajka Rajtja

Ajka Rajtja már harmincötödször! (Fotó: Györkös)

Harmincötödik alkalommal dördült el a startpisztoly a nagy népszerűségnek örvendő Ajka Rajtja elnevezésű futóversenyen szeptember 22-én, pénteken. A sportcentrumban és környékén több százan várták izgatottan a startot, hogy megtegyék a korcsoportjuknak kijelölt távot.

A rendezvény, amelyre a gyerekektől a felnőttekig több korcsoportban jelentkezhettek az érdeklődők, az Európai Mobilitási Hét egyik nagy érdeklődésre számot tartó programja volt.

Az indulók változatos motivációs céllal vágtak neki a kihívásnak. Volt, aki a dobogós helyezések valamelyikét akarta megszerezni, mások csak azért jöttek, hogy felmérjék, hol tartanak.

Közös bemelegítés

A sportolókat és kísérőiket Utassy István önkormányzati képviselő, a Művelődési, Oktatási és Sportbizottság elnöke köszöntötte. Örömét fejezte ki a program töretlen népszerűségét illetően, amit a kezdetektől Jankó Ilona és Király Csaba segítségével valósítanak meg a szervezők. Üdvözölte a futók között a világbajnoki ezüstérmes sakkozó Gaál Zsókát, aki szintén részt vett a versenyen.

A legkisebbeknél, azaz a 2009-ben vagy később született versenyzőknél, akik 800 métert futottak a sportcentrum pályáján,  Illés Viktória, Kupovics Hanna, Barta Csenge, valamint Iróczki Ambrus, Hubai-Moura Santiago, Hubai-Moura Gabriel sorrend alakult ki az élen. Ebben a korcsoportban 107 futó állt rajthoz.

A második korcsoportban, amely 110 indulóval a legnépesebb volt, 1200 méteren az Országi Zsófia, Fölföldi Frida és Farkas Virág Andrea trió volt a leggyorsabb, a fiúknál Molnár Levente, Szűcs Marcell, Csányi Péter eredmény született..

A harmadik korcsoportban Országi Anna Petra futotta a legjobb időt, őt Poscher Panna és Toman Alexandra követte a célban, illetve a fiúknál a Palkovics Tamás, Iróczki Lázár és Szabó Benjámin hármas állhatott fel a dobogóra. Ők 2000 métert tettek meg.

A negyedik korcsoportos, 2003-2004-ben született  fiatalok közül Pegán Ágnes ért elsőként célba, második Hoffman Andrea lett, harmadikként pedig Barta Laurát ünnepelhették a  jelenlévők, a fiúknál Rózsa Csongor Boldizsár, Pocsai Dávid, Iróczki Gellért sorrend alakult ki az élen.

A szintén a negyedik korcsoportban versenyző 40 éven felüliek sorrendje Józsa Bettina, Szijártó Krisztina, Kósa Szilvia, valamint Kőrösi Kornél, Országi Zsolt és Burján Károly lett. Itt a táv már 2400 méter volt.

Az ötödik korcsoportban, a 40 év alattiaknál Országi Sára, Hubai Tímea, Szalai Pálma sorrend született, illetve a férfiak között Koller Krisztián, Bíró Trisztán és Borsos Richárd jeleskedett. A helyezések sorsa 3400 méteren dőlt el.

A második helyezett Hubai Tímea a legkisebbeknél második és harmadik helyezett ikerpár, Santiago és Gábriel édesanyja. Az Országi családból mindhárom leány, Zsófia, Anna és Sára is a dobogó legfelső fokára állt a korcsoportjában. Az Iróczki testvérek, Ambrus, Lázár és Gellért mindegyike dobogós helyen végzett.

A díjakat Utassy István és Geri Gyula, a Sportváros Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója adta át.

Minden befutó tombolajeggyel gazdagodott, a sorsoláson a szerencsések kisebb ajándéktárgyakat, az alkalomra készült pólót vagy tortát nyerhettek. A dobogósok pólót, érmet és oklevelet kaptak.