Tóth Béla nyerte a XVII. magyar egyéni senior sakkbajnokságot

Az egyhetes, június 26-tól július 2-ig tartó versenyre 28 sakkozó nevezett be. A vasárnapi eredményhirdetésen Rácz Zoltán, a Magyar Sakk Szövetség főtitkára kijelentette, hogy a sakk az a szenvedély, amely egész életén át elkíséri az embert. Példaként említette édesapját, aki 86 évesen is rendszeresen sakkozik.

Gerencsér Hilda, az önkormányzat oktatási, művelődési és sportbizottságának tanácsnoka elmondta, hogy a verseny színvonalát mutatja, hogy a legtöbb benevezett nemzetközi mester vagy  FIDE-mester. A sakk kiváló szellemi torna és közösségfejlesztő tevékenység, az azonos érdeklődési körűek összejönnek, hogy játsszanak egy jót, tanuljanak egymástól is. Sakkozni bárhol lehet, és az idős kor sem akadály, bizonyítja ezt az is, hogy a versenyen hatan 80 éven felüliek voltak.

Az utolsó parti..

Ajkáról négyen vettek részt a XVII. magyar egyéni senior sakkbajnokságon, a győztes Tóth Béla nemzetközi mester, a tizenharmadik Paksa Rudolf FIDE-mester, valamint Babócs Gyula és Szabó Vilmos.

Különdíjban részesült a 70 év fölötti versenyzőknél Jevgenyij Boguszlavszkij, a 75 év fölötti kategóriában Szlabey Géza. 80 éves kor fölötti versenyzőként  Szatmáry R. Józsefet jutalmazták teljesítményéért.

Első helyen Tóth Béla nemzetközi mester, másodikként Restás Péter FIDE-mester, harmadik helyen pedig Mészáros András nemzetközi mester végzett.