Új edzőt keres az FC Ajka – A kézilabdázók kiesési rangadót veszítettek

"Aranyos" boxolók edzőjükkel: Povázson Tamás, Povázson Richárd, Horváth Tibor edző, Márton Tibor, Busznyák Ferenc, Csejtei Bence

A felnőtt csapat vezetőedzői posztjáról leköszönt, de a klub alkalmazásában marad Rozmán László. #sportösszefoglaló

Labdarúgás: Az FC Ajka vezetősége az őszi szezon zárultával értékelte a csapat teljesítményét, majd közös megegyezéssel szerződést bontott a vezetőedzővel, Rozmán Lászlóval. A szakember a klub honlapjának tájékoztatása szerint továbbra is a klub alkalmazásában marad, és folytatja az utánpótlásban megkezdett munkáját. A felnőtt csapat új vezetőedzőjének kilétét egyelőre még homály fedi.

Az Ajka Kristály labdarúgói jól megérdemelt pihenőjüket töltik, ami nem nyúlik hosszúra, hiszen Sipos Tamás már január első felében edzést vezényel a tanítványainak. A tréner elmondta, kicsit rossz szájízzel vonultak a téli szünetre, hiszen fontos pontokat hullajtottak az utolsó két fordulóban (Várpalota – Kristály 3-3, Kristály-Csetény 3-3), de összességében elégedett az őszi teljesítménnyel. A csapat negyedik helyről várja a folytatást, mindössze három pontra lemaradva a dobogótól. Sipos Tamás szerint nagyszerű teljesítmény, hogy a gárda csak háromszor talált legyőzőre, annak viszont nem örül, hogy több nyerhető mérkőzést is döntetlennel fejeztek be. A tréner hozzátette, kilenc új játékost kellett beépíteni a csapatba, amely lassan összeszokott, és egy megfelelő létszámú és összetételű keret alakult ki, amely az alapozáskor jó munkát végzett. Ennek köszönhetően a klub nem is tervez igazolásokat télen, pár kiszemelt ugyan akad, de nélkülük is változatlan céllal, a dobogó elérésével vágnak neki a tavasznak. Sipos Tamás új játékosok érkezése helyett inkább azt tartja fontosnak, hogy a hosszú ideje sérüléssel bajlódó Bakos és Szabó B. felépüljön, így teljes létszámmal vághassanak neki a felkészülésnek, többek között a Téli Kupának, amit az ajkai műfüves pályán rendeznek majd. A játékosok közül senki sem jelezte még, hogy távozna, igaz, a 14 mérkőzésen 21 találatig jutó Szedlacseknek biztosan akad majd kérője. Vele kapcsolatban Sipos Tamás elmondta, vélhetően a bajnokságon belül nem igazol máshova, ha pedig felsőbb osztályban szeretné kipróbálni magát, a klub nem gördít akadályt a játékos elé.

Kézilabda: A Le Bélier a Pécset fogadta a férfi kézilabda NB I/B-ben. A kiesés elől menekülő csapatok mérkőzését a vendégek kezdték jobban, de egy ajkai időkérést követően a félidő közepére kiegyenlítődött az állás (5-5). Ezután három pécsi gólra három ajkai találat érkezett, csak a szünet előtt tudott minimális előnyt szerezni a vendégcsapat. A második játékrész tízedik percéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezután azonban négy pécsi gólra nem érkezett válasz a hazai oldalról (14-18). Az ajkaiakat szinte megbabonázta a vendégek kapusa, rengeteg ziccert hibáztak a zöld mezesek, ami megbosszulta magát (18-23). A hajrában kockáztatott a hazai csapat, de ez sem volt eredményes, sőt a vendégek tovább tudták növelni előnyüket és bebiztosították a győzelmüket. A „négypontos” találkozón a sokat hibázó ajkaiak ellen biztos győzelmet aratott a nagyobb lelkesedéssel küzdő baranyai csapat.

Ökölvívás: A Boxer SE öt indulója öt aranyérmet szerzett a Tatabányán rendezett XII. Mikulás Kupán. Povázson Tamás a 35, Povázson Richárd a 33, Márton Tibor a 39, Busznyák Ferenc a 70, Csejtei Bence pedig a 41 kilogrammosok között diadalmaskodott.

Úszás: A Rája ’94 Úszóklub fiataljai Székesfehérváron versenyeztek, a leghosszabb gyorsúszó számokban. 800 gyorson a lányok, 1500 méteren pedig a fiúk tették próbára magukat. Az év utolsó előtti versenyén Szabó Dávid ezüstérmet szerzett, Palkovics Adél, Cser Dávid, Király Dávid és Burján Barnabás pedig aranyjelvényes minősítést ért el az időeredményével.