Újabb bajnoki érmek

Két arany-, három ezüst-, és 11 bronzérmet szereztek a Sun-Dome Sportegyesület versenyzői az október elején Olaszországban megrendezett nemzetközi versenyen.

Ajkáról tizenhatan utaztak. A verseny rangját mutatja, hogy csaknem kétezren vettek részt rajta.

Kálmán László kadet ippon shobu kumitében megnyerte a versenyt. Kovács Marcell a tőle megszokott magabiztossággal sorra verte ellenfeleit, valóban a kategória legjobbja volt és megszerezte az Európa-bajnoki címet. Pintér Évának nagyszerű olasz ellenfele volt és nagyon szoros mérkőzésen 4:3 arányban elveszítette a meccset, így Európa-bajnoki ezüstérmes lett. A kadet sanbon kumite leánycsapat – Czendrei Luca, Takács Virág Vivien, és Vida Réka – döntőbe jutott, és a második helyen végzett. Rotációs küzdelemben ugyanez a csapat a harmadik lett. Juhász Helga formagyakorlatban nagyszerű teljesítménnyel ezüstérmet szerzett, kumitében is jól versenyzett és a harmadik helyet szerezte meg. A junior sanbon kumite női csapat – Pintér Éva, Darnai Sára, Szlezák Anna – rotációs és sima küzdelemben is egyaránt a harmadik helyen végzett. Darnai Sára nagy meccsen maradt le a döntőbe jutásról, így harmadik helyezett lett. Tróbert Flóra az elődöntőben 4:3-ra kikapott, így egy bronzéremmel zárt. Horváth Bence formagyakorlatban és kumitében egyaránt a harmadik helyen végzett. Fáskerti Bálint nagyon magabiztosan menetelt a legjobb négy közé, ott azonban orosz ellenfelével már nem bírt, így a  harmadik helyet szerezte meg. A felnőtt férfi sanbon kumitésok – Kovács Marcell, Takács András, Takács Miklós – a házigazda olaszokkal szemben csak leléptetéssel tudtak veszíteni. A mieink nagyon akartak győzni, mindenki megpróbálta magából a maximumot kihozni. A minikadett fiúk – Fáskerti Bálint, Horváth Bence, Vugrinecz Attila, Gerencsér Bálint – csak hajszállal maradtak le a dobogóról. Bencze Kornél formagyakorlatban nagyszerűen versenyzett, bejutott a középdöntőbe, de a döntőbe jutás nem sikerült, a 7. lett. Czendrei Luca egyéni formagyakorlatban a középdöntőben a 11. helyen végzett. A 6-8 éves fiúknál formagyakorlatban Koncz Áron a 13., Ráday Kornél 7. helyezést ért el. Szlotta Blanka és Kiss Maja a 9-10 évesek formagyakorlatában bejutott a középdöntőbe, Blanka a 12., Maja a 7. helyen végzett. Küzdelemben Blanka ellenfele túl erősnek bizonyult, Maja viszont érdemtelenül kapott ki.

downloadfile-1
Álló sor: Takács András, Czendrei Luca, Darnai Sára, Kovács Marcell, Kálmán László Térdelő sor: Tróbert Flóra, Pintér Éva, Horváth Martin, Horváth Bence, Fáskerti Bálint Alsó sor: Juhász Helga, Kiss Maja, Szlotta Blanka, Koncz Áron, Ráday Kornél, Bencze Kornél