Újra a csúcson a Bakonyi Tájfutó Klub

Az ajkai csapat Miskolcon (Fotó: Bakonyi Tájfutó Klub)

A 67. Villamosenergia-ipari Országos Természetbarát Találkozót (VOTT) Miskolcon tartották, ahol a Bakonyi Tájfutó Klub sportolói sikerrel képviselték Ajkát. Éremesőből nem volt hiány a program alatt.

Ládi Jánostól, a Bakonyi Tájfutó Klub elnökétől megtudtuk, hogy a 67-es szám egyedülálló történetet takar, hiszen 1951-ben Eger adott első alkalommal otthont annak a nemes kezdeményezésnek, amelynek célja  a természeti és épített környezet értékeinek megismerését, a régi barátságok megerősítését és új kapcsolatok kialakítását foglalta magában. Ez pedig az idei VOTT-on is megállta a helyét.

– Közel 500-an voltunk részesei három napon át a különböző sport- és kulturális eseménysorozatnak Miskolcon. A 42. VOTT-ot 1992-ben Ajkán rendezték meg, akkor 750 résztvevőt regisztráltak. A Bakonyi Tájfutók itt már rendezőként működtek közre és a következő VOTT-on -ami Sárospatakon volt- bejelentkeztek egyéni sikereikkel, majd az azóta eltelt 25 év során 23 alkalommal megnyerték a tájfutó csapatversenyt, ami a VOTT történetében szintén egyedülálló – fogalmazott Ládi János, aki szerint a 2017-es verseny is rendhagyóra sikeredett.

Családi összetettben a dobogó első két helyét is elhozták az ajkaiak (Fotó: Bakonyi Tájfutó Klub)

Pénteken hét kategóriában indultak a versenyzők szakadó esőben. Első helyezést Pegán Ágnes, Kaszás Orsolya és Kaszás György ért el. Másodikként Gazsó Laura, Kaszás Szilvia, Pegán Róbert ért célba, a dobogó harmadik fokán pedig Pegán Petra és Ládi János kapott helyet az ajkaiak közül. Emellett volt még két 4. helyezés és egy-egy 5-6. helyezés is. A csapatversenyt hagyománytisztelően megnyerte a klub.

Szombaton a négy tagú túra és a két fős városi csapatversenyek voltak. Mindkét szakágban 4-5 órás versenyprogram várt az indulókra. A terepen először egy új pont helyét kellett megszerkeszteni, majd sorra következtek a térképen kijelölt feladatok, több mint 10 kilométeren át, de a városi csapat sem unatkozott, mert mintegy 170 kérdéssorozatot kellett különböző városi helyszínek között megválaszolni és még ehhez csatlakozott egy totó, valamint egy rejtvény feladat megoldása is.

Szépen csillog az ezüst is (Fotó: Bakonyi Tájfutó Klub)

A vasárnap már az összegzésről szólt. Újra egybegyűlt a résztvevők lelkes tábora, hogy megünnepeljék azokat, akik a legjobban teljesítettek. Itt a társaságok közötti pontversenyt a Bakonyi Erőmű Zrt. csapata nyerte meg az idén, köszönhetően a tájfutók szokásos eredményességének, valamint a terepen elért csapatok sikereinek, ahol második helyezett lett a Bakony II. kollektívája Szabó Csaba, Szabó Zsófi, Somlai Tibor és Ládi János.

Esténként jó hangulatú beszélgetések, előadások és a napot visszaidéző képvetítés szórakoztatta a sportolókat.

További helyezettek: a női összetett versenyben első lett a Bakony I. csapata (Kaszás Szilvia, Kaszás Orsolya, Gazsó Laura, Németh Zsuzsanna, Feketéné Tróbert Beatrix, Kovácsné Tróbert Rita) a családi összetett versenyben szintén első helyen végzett a Bakony III. gárdája (Pegán Róbert, Pegán Ágnes, Pegánné Göntér Szilvia, Pegán Petra, Pölczmann Erika, Snór Károlyné) második helyezettként pedig a Bakony IV. futói (Pozsonyi László, Pozsonyi Levente, Kaszás György, Vághy Zsolt, Pozsonyi Gabriella, Pozsonyi Csenge) értek célba.