Újra a Fekete-Vörösmartysoké a Köztársaság Kupa

Fotó: Fekete-Vörösmarty iskola

Az ősz legrangosabb megyei atlétika versenyének, a Köztársaság Kupának ismét Veszprém adott otthont október 4-én, ahol ajkai diákok is képviseltették magukat. A megmérettetés sikert hozott a Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Bródy Imre Gimnázium tanulóinak is.

A versenykiírás alapján 60, 100 vagy 2000 méteres síkfutásban, távolugrásban, kislabda hajításban, súlylökésben, vagy 4×100 méteres síkfutásban mérhették össze ügyességüket a fiatalok.

A Fekete – Vörösmarty iskola harminchat versenyzőt indított az atlétikai versenyen, ami hozzásegítette az intézményt a legeredményesebb iskolának járó serleghez, ugyanis diákjaik remek teljesítményt nyújtottak több kategóriában, maguk mögé utasítva a megye összes többi csapatát.

Kiskovács Luca száz méteres síkfutásban első helyezést ért el. Rédling Kevin távolugrásban a dobogó második fokára állhatott fel. Orsós Laura kislabda hajításban elsőként, súlylökésben másodikként végzett. Mátyás Eszter a második legjobbnak bizonyult kislabda hajításban, Kovács Lola pedig másik korcsoportban lett a legügyesebb kislabda hajító, súlylökésben pedig a harmadik helyet gyűjtötte be. Pál Zsóka szintén remekelt, így ezüstöt szerzett kislabda hajításban. Farkas Zsóka és Modory Botond súlylökésben bizonyult kiválónak, mindketten elsők lettek.

A váltókban is remekeltek a Fekete-Vörösmartysok, ugyanis öt első és második helyet sikerült kiharcolniuk az összes korcsoportot tekintve. A Pál Zsóka, Kovács Lola, Németh Nelli és Kovács Lili, valamint a Mátyás Eszter, Baracska Alexa, Kovács Bíborka, Orsós Laura négyes is a dobogó csúcsára állhatott fel csakúgy, mint a fiúknál a Modory Botond, Fischl Simon, Németh Marcell, Pernesz Levente összeállítású csapat. A Kiskovács Luca, Bartha Laura, Pozsonyi Csenge, Gyenge Fruzsina lánycsapat, illetve a Rédling Kevin, Kubik Ádám, Fischl Sámuel, Farkas Dominik fiúcsapat is a második helyen ért célba.

A diákok eredményei azt mutatják, hogy az iskola emelt szintű testnevelés órái jó alapot nyújtanak az atlétika sportágban a versenyzőknek (akárhol is folytatják tanulmányaikat), így a tavaszi diákolimpián is jó eredmények várhatók tőlük.

A Bródy Imre Gimnázium diákjai közül Horváth Panna és a 4×100 méteres lányváltó állt helyt a Köztársaság Kupán. Panna súlylökésben második lett, a futók pedig a harmadik helyen végeztek.