Újra szárnyal a csapat

A három mérkőzés óta nyeretlen FC Ajka a Merkantil Bank Liga 18. fordulójának szerdai játéknapján fogadta az eddig gyengélkedő Dorogi FC-t. A két együttes a 70-es, 80-as években nagy párbajokat vívott egymással, így joggal tartották pikáns kis összecsapásnak a találkozót. A zöld-fehérek legutoljára a Dorog csapatát 1989. 11. 05-én tudták megverni 3-2-re. Azóta hat találkozón keresztül átok ült a Veszprém megyei gárdán.

A találkozó az első 20 percben tényleg zártkapus volt, hiszen nem forgott veszélyben egyik csapat kapuja sem. Aztán a 22. percben beindulni látszódott a meccs. Présinger Ádám rántotta le a az ajkai kapu előterében Bekét, amiért a játékvezető büntetőt ítélt és piros lapot adott. A labda mögé Csillag Dárius állt, aki a kapu bal alsó sarkát vette célba, de a hazaiak hálóőre, Horváth Dániel is oda várta a játékszert, amit magabiztosan ki is ütött. A folytatásban a Dorog előtt adódott több lehetőség, de nem tudtak élni a helyzetekkel a vendég támadók. A félidő utolsó perceiben az Ajka járt közel a gólszerzéshez, kétszer is a dorogi kapufán csattant a labda, azonban gólvonalon túlra nem jutott az első játékrészben.

Fordulást követően egyből jött az eredmény, az emberhátrányban játszó Ajka megszerezte a vezetést a mérkőzés 46. percében Csizmadia Zoltán révén. A bekapott gól után nagyobb ütemre kapcsolt a Dorog, a 63. percben el is jutottak a zöld-fehér kapuig, azonban a lövés útjába állt a hazai portás. Bő tíz perccel később kiegyenlítődött a létszám, miután rövid időn belül megkapta második sárga lapját Nyíri Vince, így a kiállítás sorsára jutott. A 77. percben dőlt el aztán a 3 pont sorsa, amikor is Csizmadia beadását Soltész Dominik vágta be a bal alsóba 16 méterről. Teljesen megérdemelten és taktikus futballal győzött az Ajka.

Négy nappal később már az ország másik felében bizonyíthatott Kis Károly csapata, ugyanis a 19. fordulóban a Nyíregyháza Spartacus fogadta a bakonyi alakulatot. Szimpatikus játékkal indított az FC Ajka, a sípszót követően pontosan és kimérten, akaratukat az ellenfélre erőltető focit mutattak. Az 5. percben Nagy Krisztián ellen követtek el szabálytalanságot a hazaiak, ám a 17 méterről járó szabadot az Ajka nem használta ki. A mérkőzés folytatásában szépen összeszedte magát a Szpari, így elég nehézséget okoztak a vendég védőknek, azonban gólt nem tudtak rúgni. A félidő utolsó perceiben érződött a nyomás mindkét együttesen, de ebből a Veszprém megyei alakulat aki tudott pozitívan kijönni. A 43. percben Nagy Krisztián fordult le ellenfeléről, középre bepasszolt labdáját pedig Kenderes Zoltán helyezte a kapuba, ezzel vezetéshez juttatta csapatát, 0-1.

A szünetben kettőt is cserélt a Nyíregyháza, ezzel próbálta felpörgetni csapata teljesítményét Gálhidi György. Harciasabb és pontosabban érkeztek ki a piros-kék csapat játékosai, ekkor láthatóan a kontrajátékra rendezkedett be az Ajka. A 74. percben Rétyi beadása felpattant a nyíregyházi kapu előtt, Nagy Krisztián pedig jó ütemben érkezett, és öt méterről fejelte a hálóba a játékszert, 0-2.  A Szpari újult erővel vágott neki a második kapott gól után a játéknak, amely hamar eredményes is lett. A 78. percben Györgyi szöglete után Hamed lövése lepattant egy védőről, a kavarodásban Szabó elé pattant a labda, aki nyolc méterről a léc alá lőtt, 1-2. A folytatásban voltak még kisebb helyzetek, ugyanakkor újabb találat nem született, így a három pontot el tudta hozni az Ajka Nyíregyházáról. Nyíregyháza Spartacus- FC Ajka 1-2.

Értékelés:

Gálhidi György: – Hatodik hónapja dolgozunk együtt, és jön a vírus, ami szétrombolja a munkánkat, nehéz ezt elfogadni. Ezzel együtt megint elkerülhető gólokat kaptunk, ez akkor is jellemző volt ránk, amikor kompletten álltunk ki. Pozitívum a második félidő játéka, amikor nálunk volt többet a labda, helyzetecskéket dolgoztunk ki, de megint mi kaptunk gólt. Az a gyermeki öröm, ahogy Szabó Bálint megünnepelte a gólját, az sok mindenért kárpótolt, de jobb lett volna győzni.

Kis Károly: – Úgy érzem, megérdemelten nyertünk a nagyon szívósan játszó hazai csapat ellen. Az első félidőben jobban játszottunk, több helyzetet dolgoztunk ki. Szünet után feljavultak a nyíregyháziak, de egy kontrából növeltük az előnyünket, igaz, a szépítést követően átéltünk meleg pillanatokat. Értékes győzelmet arattunk, kevesen fognak itt nyerni.