Győzelem a szezon utolsó meccsén

Fotó: Gyarmati

Szép játékkal és három ponttal zárta ezt a szezont az FC Ajka csapata, amely végig élesebb volt békéscsabai ellenfelénél a Merkantil Bank Liga záró fordulójában.

Ajka, 1800 néző. Vezette: Derdák Marcell (Szécsényi István, Máyer Gábor)

Ajka: Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Jagodics B., Présinger (Görgényi, 61.) – Vogyicska Bálint (Rabatin, a szünetben), Csizmadia Z. (Tajthy T., 61.), Sejben, Zsolnai R. (Berzsenyi, a szünetben), Doncsecz – Gaál B. (Dragóner F., 73.). Vezetőedző: Jeney Gyula

Békéscsaba: Póser – Puskás G. (Szalai D., 73.), Albert I., Fazekas L., Bora – Futó (Váradi, 67.), Mikló – Máris (Kóródi, 67.), Horváth P. (Hamed, 58.), Czékus – Ilyés T. (Zádori, 58.). Megbízott vezetőedző: Pásztor József.

A bakonyi együttes számára már tét nélküli volt az összecsapás, ugyanis az előző fordulóban biztossá vált, hogy bronzérmes lesz a zöld-fehér együttes. Határozottabban is kezdte a találkozót a hazai együttes. A 9. percben Présinger ívelésébe csúsztatott bele Zsolnai, majd Kenderes próbálta visszakanalazni a labdát, amin a vendégek is meglepődtek, és kis szerencsével áthaladt a gólvonalon az ajkai játékos labdája, 1-0. A 13. percben Vogyicska duplázhatta volna meg csapata előnyét, azonban Póser hatalmasat védett. A 25. minutumban Ilyés került ígéretes helyzetbe, azonban szörnyen találta el a játékszert. Egy perccel később pedig büntetett az FC Ajka. Csizmadia passzolt fel Zsolnainak, aki senkitől sem zavartatva kapura lőhetett, 2-0. A 37. percben Tóth érkezett jól a hosszún, fejesét a csabaiak hálóőre nagy lélekjelenléttel védte. Félidei pihenőt követően nagyobb játékkedvvel jöttek ki a lilák, és a 48. percben Máris révén szépítettek. Az 55. minutumban előtt Doncsecz, majd Gaál dolgoztatta meg a vendég védelmet, de gólt nem tudtak szerezni az ajkai támadók. A 80. percben Dragóner tehette volna fel a pontot az i-re, azonban Póserbe fejelte a labdát. A fennmaradó játékidőben újabb találat nem esett, így az ajkaiak történelmük legszebb eredményét ünnepelhették a lefújás után. FC Ajka-Békéscsaba 2-1.

Jeney Gyula: – Nagyot küzdött a Békéscsaba, nekünk pedig feküdt az, hogy az ellenfélnek jönnie és támadnia kellett, így jó néhány helyzet adódott előttünk. Egyszer meginogtunk hátul, amiből szépítettek a vendégek, de azt gondolom, ez benne van, és ennek ellenére jó meccset játszottunk, amelyen kiszolgáltuk a közönségünket.

Pásztor József: – Két tizenegyest nem kaptunk meg, az egyik esetben ráadásul piros lap is járt volna az ajkai játékosnak. Ettől függetlenül jobban futballozott a hazai csapat, ám ha az első félidőben emberelőnybe kerülünk, akkor teljesen más mérkőzést játszottunk volna. A folytatás kapcsán majd le kell ülni a tulajdonossal, ám az biztos, hogy én már nem szeretnék edzősködni, így nélkülem kell majd a csapatnak visszajutnia a másodosztályba.