A felkészülés végére értek a focisták

A felnőtt NB2-es férfi labdarúgó csapatunk múlt héten két edzőmérkőzéssel fejezte be a hangolódást a tavaszi szezonra.

Először megyei riválisunkat, a Pápai Perutz FC-t fogadta Kis Károly csapata. A műfüvön zajló találkozóra a nagy hideg ellenére is rengetek szurkoló érkezett. Az első komoly helyzetig negyed órát kellett várni, felsőlécet és kapusbravúrt követően Csizmadia Zoltán értékesítette a kipattanót, 1-0.

A pápaiak fél óra játék után megnehezítették a dolgukat, hiszen kézzel értek bele a játékszerbe 16-oson belül, így Ryan Lee játékvezető azonnal befújta a büntetőt. A 11-est Lengyel Béla értékesíthette volna, de a pápai kapus, Szigeti kivédte a próbálkozást. A 41.percben Zamostny Balázs kapott jó indítást, első lövése a kapusról vágódott le, de a kipattanónál nem hibázott, 2-0. A szünet után is nagy fölényben játszott az FC Ajka, a 70.percben Lakatos István a keresztlécet találta el, majd 3 perccel később egy lecsorgó labdát Illés Dávid 15 méterről a bal alsóba lőtt, 3-0.

Az utolsó felkészülési mérkőzést az élvonalban szereplő Mezőkövesd Zsóry FC ellen játszottuk idegenben. A kezdő sípszót követően egy jó iramú mérkőzést láthattak a kiérkező drukkerek. A hazaiak  tudták többet birtokolni a labdát, de az első komoly helyzet az ajkai Soltész Dominik előtt adódott, lövése a kapufán csattant. Bő negyed óra után a 36. percben Dragoner húzott el a bal oldalon, beadásra szánt labdáját pedig Takács vágta az ajkai kapuba, 1-0. A 39. percben Takács kapott egy keresztbe lőtt labdát, a kapufánál állva pedig nem hibázott, 2-0.

Félidőt követően akadtak helyzetek mindkét oldalon, a 78. percben Nagy Barnabás húzott el a szélen, beadását Illés Dávid értékesítette, 2-1. További gólok nem születtek, így az utolsó felkészülési mérkőzésén kikapott az FC Ajka élvonalbeli ellenfelétől. Négy felkészülési mérkőzésen 3 győzelmet és egy vereséget szenvedett el Kis Károly csapata, ezeken 10 gólt szereztek és csupán 2-t kaptak.

A tavaszi szezont február 2-án kezdi meg a zöld-fehér együttes a Kazincbarcika vendégeként.