A LibLing Olvasókör ismét bejelentkezik

Az olvasás szerelmesei találkozót szerveztek június utolsó napján a Városi Múzeum előtti szabadtérre – a LibLing Olvasókör tagjai -, hogy kötetlen beszélgetést folytassanak a tavaly október óta eltelt időszak élményeiről – nem meglepő módon, leginkább az izgalmas regények, elgondolkodtató kötetek, kreatív olvasmányok álltak az esemény középpontjában. Ezúttal szintén könyvajánlóval egybekötött tudósítással jelentkezünk.

Az árnyas fák nyújtotta kellemes környezetben repült az idő, még órákat tudtak volna beszélgetni egy-egy könyv témája kapcsán feltörő gondolatokról és érzésekről. A mondanivalóik csak nem akartak elfogyni, a találkozó hevében, voltak, akiknek nem sok szó jutott.

A humor, a vidám hangulat átszőtte a kora esti irodalmi diskurzust, ahol többek között megvitatták a dánok boldogságának titkát, Helen Russel: „Egy év a világ legboldogabb országában: hogyan éljünk dán módra” című szórakoztató, de tanulságos könyve alapján. Tanácsai valószínűleg nagyon hasznosak nekünk, magyaroknak, és ha változtatni tudnánk látásmódunkon, nem úgy hangzana a kötet képzeletbeli hazai változata sem, hogy „Egy év a világ legdepressziósabb országában: hogyan ne éljünk magyar módra”. Amennyiben inkább nevetni szeretnénk magunkon – remélhetőleg az még megy – ajánlom Lackfi János: „Milyenek a magyarok?” illetve: „Milyenek még a magyarok?” című munkáit.

A súlyosabb, mélyebb és nem utolsó sorban, megrendítő írások sem maradhattak ki az eszmecseréből, úgy, mint Tara Westover:A tanult lány: egy igaz történet a tudásvágy erejéről” című, korabeli regénye. Főhőse egy amerikai fiatal lány, aki bántalmazó családját hátrahagyva, számos viszontagságon keresztül, önerőből szerzi meg a vágyott tudást. Nem kevésbé izgalmas a kicsit korábban, az 1950-es években játszódó Delia Owens: Ahol a folyami rákok énekelnek címmel megjelent krimije, ami egy sorsára hagyott, elszigeteltségben felnövő kislányról szól. A történet Dél-Karolinában játszódik, ahol egy rejtélyes gyilkosságra is fény derül.

Az izgalmas, fordulatos családregények kedvelőinek érdemes a kezükbe venniük a hét epizódból álló Jeffrey Archer: „Clifton-krónikáját”, melynek első kötetében a félárva Harry, apja halálának okát próbálja felderíteni, miközben a kikötőben zajló hajóépítők munkáját figyeli. Az első világháború lezajlása után kezdődik a történet, aminek első része „Majd az idő eldönti” címen jelent meg.

Amennyiben kedvet kaptak a művelődéshez és szeretnék az olvasást választani, mint lehetőséget egy hasznos tevékenységre, vagy a nyár forrósága elől a hűvös szobában szívesen „belebújnának” egy izgalmas regénybe – a bemutatottak közül erre bármelyik megfelelő lehet.

Ez alkalommal is számos olvasnivaló szóba jött a jó hangulatú összejövetelen, ezért a teljesség igénye nélkül készült az ajánló – remélhetőleg sikerül válogatniuk belőle.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply