Az ajkai kosarasok megsemmisítették a parkettán a DVTK-t

A felnőtt női NBI/B-ben szereplő ajkai kosárlabda csapat az utolsó fordulóban a DVTK U23-as együttesét fogadta a Hit Park Labdacsarnokban. A találkozót megelőzően a bakonyi csapat számított az abszolút favoritnak, ugyanis a DVTK 29 mérkőzésen 25-ször kapott ki, és a tabellán a sereghajtó pozíciót foglalta el. Az ajkaiak 29 találkozóból 18-at nyertek meg, és a tabella középmezőnyének élén álltak.

A pontok gyűjtését az összecsapáson Lendér Lilla és Shirian Fatime indította be, 15-4 volt az állás már a 4. percben. A hazai pályán játszó ajkai együttes nem bízott semmit sem a véletlenre, és szinte lesöpörte a pályáról a diósgyőrieket. Az első negyed végén 36-12 volt az állás az ajkaiak javára.

A második tíz percben is feltűnően nőtt ellenfele fölé az Ajka. SzékelyHorváth és Abaházy Anna remek ütemben játszottak, de ez elmondható volt az egész brigádról. A piros-fehérek csupán kettő (!) pontot tudtak szerezni a negyedben, míg a hazaiak 37-et. Félidőben 73-14 volt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben feljavult a DVTK játéka Molnár Eszter vezérletével, de a kialakult különbségen már csak kozmetikázni lehetett valamelyest (99-36). Az utolsó tíz percet alaposan megnyomta Rónaszéki Szilvia csapata, Foltin Blanka és Tápai Andrea fáradhatatlanul dobálta a gyűrűbe a labdát és folyamatosan növekedett a különbség. A végeredményt Székely-Horváth állította be, a maga hárompontosával.

Ajka – DVTK U23 131-51.

Ezzel a magabiztos sikerrel az ajkaiak bebiztosították a 7. helyüket a 16 csapatos bajnokságban. Rónaszéki együttese 19 mérkőzésen aratott diadalmat és 11-szer szenvedett vereséget. Az ajkai hölgyek 2151 pontot dobtak a szezon során és 1937-et kaptak.