Csenge az idősebbeket is megszorongatta az asztalnál

Kiss Csenge játékban.. (Fotó: Györkös)
Harmadik helyezettként állhatott a dobogóra Kiss Csenge, a Mohácson május közepén tartott asztalitenisz országos bajnokságon. A 9 esztendős versenyző, aki a sportolási lehetőség miatt költözött családjával Ajkára, egyre közelebb kerül álmához, az olimpiához.
Az országos bajnokságon a legjobbak közül választják ki a bajnokot, így hatalmas küzdelmek zajlottak mindhárom napon.
Csenge az első körben már hozta a formáját, egy nyírbátori, mohácsi és budapesti selejtező csoportos ellenfelét is legyőzte, majd folytathatta a küzdelmet csoportelsőként a kieséses főtáblán. Csenge gond nélkül, kiváló szerepléssel jutott a legjobb 8 közé. Innentől már a jók közt a legjobbak játéka következett.
Az első ellenfél a pécsi Szuhanyik Gréta, a ranglista 3. helyezettje volt. A két lány már sokszor játszott egymással és mindig hatalmas meccset produkáltak, ez most sem volt másként. Az első szettet Csengének sikerült megnyerni  14-12 arányban, a következőt 11:8-ra elvesztette, majd megnyerte a harmadikat. A negyedik szett is óriási csatát hozott, és 11:9 arányban egalizálták is a mérkőzést.
Pár perc pihenő után következett is az elődöntő, a ranglista vezetője, a szombathelyi Molnár Liza ellen, aki nagyon gyors játékos, azon kivül jól szervál. Csenge nem adta meg magát, nagyon küzdött, de most így sem sikerült a győzelem.
A második napon Csenge a csoportos selejtezőből  felkerült a főtáblára, a legjobb 32 közé. A harmadik napon a serdülő egyéni és páros versenyszámok következtek. Csenge a legjobb 16 közé zajló mérkőzésen nagyot játszott, esélye is volt megnyerni a meccset, ami végül 3:1 lett az ellenfél javára.
A serdülő egyéni versenyszámban csupán tapasztalatszerzés céljából indult komoly ellenfelekkel, három 15 évessel, köztük a román bajnokság 3. helyezettjével. Az utolsó mérkőzés a román játékos ellen volt, aki nagyon jól játszott, annak ellenére meg tudta szorongatni a nála jóval fiatalabb ajkai tehetség.