Dalaival és könyvével élteti férjét

Csongrádi Kata könyvének plakátja előtt

S. Nagy István legnépszerűbb számai csendülnek fel Csongrádi Kata előadásában pénteken, február ötödikén a Nagy László szabadidőközpontban. Az énekes-színésznő, aki már hét színdarab és öt könyv írója is, ezúttal férjéről, S. Nagy István szövegíróról nemrég megjelent, A slágergyáros című kötetét mutatja be rendhagyó módon.

– Ez a zenés könyvbemutató olyan kis show-műsor lesz, amelyben számos dalt is énekelek és táncolok, vidám történeteket mesélek a férjem életéből, beavatva a nézőket, hogy milyen is volt ő, mint ember, mint barát, mint művész – mondta Kata, akivel budapesti otthonában találkoztunk. – Mesélek többek között a Kell, hogy várj, a Gedeon bácsi, a Csavard fel a szőnyeget vagy az egyik legismertebb dalom, a Millió rózsaszál születésének körülményeiről, és megtudhatja a közönség, miért írtam meg a Táncolj!, azaz a Let’s Dance című dalomat. A könyv megjelenése óta járom az országot, számos meghívást kapok. Mindenhol változtatok valamit a műsoron. Ajkán is lesz meglepetés, amit nem szeretnék elárulni.

Kata otthonában látható a férje írógépe, amelyen a dalok szövegét írta, valamint számos mackó, őt ugyanis úgy becézte a felesége, Macikám.

A művésznő legújabb könyvéről megtudtuk, hogy harminc évig készült. Az ötlet onnan jött, hogy amikor S. Nagy könyvet írt Máté Péterről, felmerült benne a kérdés, hogy az ő életéről vajon ki fog majd írni.

– Az lenne az igazi, ha te írnál rólam, hiszen te ismersz a legjobban – kérte fel végül a feleségét erre a feladatra. Kata ezután sorra meginterjúvolta a barátokat, szerzőtársakat, sztárelőadókat, akik szintén elregélték férjéhez fűződő élményeiket, és ezekből a sztorikból lassacskán összeállt az életrajzi kötet.

– Egyszer megkérdezte valaki: a könyvben csupa szépet és jót írtam a férjemről, ugye? – újságolta Kata. – Mondtam, hogy nem. Nem idealizáltam őt. Mindketten azt akartuk, hogy az embert mutassuk be, úgy, ahogyan élt, érzett, gondolkodott. Jó ember volt a férjem, kedves, barátkozó, de persze voltak gyengéi is. Például szeretett hódítani. Még betegen is elbűvölte humorával az ápolónőket.

Kata azért, hogy saját lelkét karbantartsa és a férjének is tudjon segíteni, elsajátított egy módszert, a Yucatán-félszigeten tanulta meg a Belső nap meditációt, amelyről szintén írt könyvet.

– A színpadon mindig csúcsformában kell lennem, ezért lelkileg is felkészülök az előadásokra – tette hozzá. – Nem csak meditálok, hanem arra is figyelek, hogyan étkezem. Feljegyzem például, hogy mely ételek után milyen a közérzetem. Úgy lépek ki a színpadra, hogy jókedvet és harmóniát sugározzak, ami átragad a közönségre is. Boldogságot adok és kapok is. A közönség szeretete a művész számára a valódi éltető erő.

T.A.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply