Döntetlen a vármegyei rangadón

Vasárnap délután vármegyei rangadón Veszprémben lépett pályára a KK Ajka kézilabda csapata az NB I-ben. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, hét perc után 6-4 szerepelt a táblán. A vendégek ezek után egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették, de a lelkesen küzdő hazaiak újra megfordították az állást (11-9). Az ajkaiaknál Breuert a játékvezetők piros lappal kiállították, amit ki is használtak a vendéglátók és háromra növelték előnyüket. A játékrész hátralévő részében nagy hajrát nyitott a zöld-fehér csapat és sikerült két gólos előnyt szerezni a szünetre. A fordulást követően állandósította 1-2 gólos előnyét az ajkai csapat, akiket néhány kétes ítélet is sújtott ebben az időszakban (17-19). A vendégek Tatai védései után a félidő közepén már négy gólos előnyt szereztek, de a nagy hajrát nyitó veszprémiek hét perccel a vége előtt megfordították az állást (23-22). Az utolsó percek ismét izgalmasan alakultak, 25-23 után a vendégek időt kértek, ami után Horváth és John góljaival kiegyenlítődött az állás (25-25). A vendéglátók a hátralévő időt végig támadták, de már nem sikerült gólt szerezniük, így maradt a pontosztozkodás. A fordulatokban gazdag, olykor feszült pillanatokat hozó vármegyei rangadón mindkét csapat rászolgált az egy pontra. Fejér-B.Á.L. Veszprém U21-KK Ajka 25-25 (14-16)

Forrás: KK Ajka