Egy pont a fővárosból

A KK Ajka férfi kézilabda együttese a Rákosmentéhez látogatott a kézilabda NB I/B legutóbbi játéknapján. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, négy perc után 4-2 szerepelt a táblán, amikor is Velky Péter időt kért, és megpróbálta felrázni a játékosait. A pillanatnyi szünet után egyenlítettek a vendégek és a félidő közepéig fej fej mellett haladtak a felek. Az első játékrész második felében viszont állandósult a Rákosmente vezetése, az ajkaiak többször is kapufát lőttek, nem tudtak egyenlíteni (11-9). A 23. percben a játékvezetők nagy meglepetésre Horváth Márkót piros lappal kiállították, amit a hazaiak kihasználtak és három gólos előnnyel mehettek a szünetre. A térfélcserét követően is állandósította 2-3 gólos vezetését a fővárosi csapat, az ajkaiak nehezen találtak rést a hazai falon (20-18). Ezután hat percig nem esett gól, majd öt perccel a vége előtt a vendégeknek sikerült az egyenlítés (22-22). Az utolsó percek roppant izgalmasan alakultak, Perczel góljával 25-24-re már a vendégek vezettek, majd Johnt nagy helyzetben lerántották, de a jogos büntető elmaradt, sőt a létszámfölényben támadó Rákosmentének a dudaszó előtti pillanatban sikerült az egyenlítés.

Forrás: KK Ajka