Esélyt sem adtak a női kosarasaink a Szekszárdnak

A felnőtt női amatőr NBI/B-ben szereplő női kosárlabda csapatunk a 22. fordulóban az eddig szerényen szereplő Szekszárdot fogadta a HIT Park Labdacsarnokban.

Szorosan kezdődött a találkozó, az első negyed feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán rákapcsolt az Ajka. A 6. percben Hizsnyik Dóra volt eredményes közeli próbálkozásból, majd Szabó Bettina Gréta szerzett egy gyönyörű hárompontos találatot. Az első negyed végén 27-16-ot jelzett az eredményjelző. A második tíz percet jól kezdte a vendég alakulat, rögtön egy triplával Andi Hanna Emma révén. A kezdeti lendület a játékrész közepén alább hagyott, de a végére ismét nagy hajrát intézett a Szekszárd, és egészen négy pontra közelítette meg az Ajkát. Félidőben az állás 37-33 volt.

A harmadik negyed elején még a vezetést is átvette a vendég alakulat Horváth Dórának köszönhetően, de a hazai Shirian Fatime parádésan játszott és másfél perc alatt nyolc pontot dobott. A negyed utolsó perceiben SzékelyHorváth is nagyot küzdött és tovább növelte a két csapat közti különbséget (57-40). Az utolsó játékrészt már rutinból tudta tartani az ajkai csapat, így kétség sem férhetett a győzelméhez.

Ajka – Szekszárd 72-53.