Gólzápor a Városi Sportcentrumban

Fotó: Györkös

A Merkantil Bank Liga 12. fordulójában a Tiszakécskei LC látogatott az FC Ajkához. A Tiszakécske ebben a szezonban még egyetlen meccset se tudott megnyerni, és pontot augusztus 22-e óta nem szereztek. A mérkőzés egyik érdekessége volt, hogy a vendégek hálóőre, Holczer Ádám Ajka város szülötte, a másik pedig, hogy az ajkai csapatkapitány, Heffler Tibor testvérével nézhetett farkasszemet, hiszen Heffler Norbert nyáron érkezett kölcsönbe a Bács-Kiskun megyei csapathoz.

A találkozó első helyzete hozzá is fűződik, a 7. percben jobb oldalon meglódult a középpályás, de Horváth Dániel jól jött a kapujából. A 14. percben tört meg a jég. Szép összjáték után Tóth Gergely kapta meg a labdát a kécskei kapu előterében, majd vágta a hálóba, 1-0. A 26. percben Csemer duplázhatta volna meg az előnyt, azonban a lövése elkerülte a kaput. A 43. percben Csemer adta be a labdát baloldalról, azonban Tóth nem tudta jól átvenni a játékszert. Az első félidőt egyértelműen az Ajka irányította.

A második játékrész is nagy izgalommal indult. Szarka Ákos gyönyörű labdával szolgált Tóth számára, aki lefutotta védőit és 11 méterről a hálóba talált, 2-0. Alig öt perccel később Csemer Gyula végezhetett el 20 méterről szabadrúgást, és a ballábas játékos kegyetlenül kilőtte a kapu baloldalát, 3-0. A 64. percben ismét talpra ugrott a hazai publikum, egy jobboldali akciót követően Csizmadia Zoltán került lövőhelyzetbe, és négy méterről a hálóba talált, 4-0. A gólgyártást a 77. percben beállt Stoiacovici folytatta a 82. percben. Berzsenyi Kevin tette ki szélre a labdát, Stoiacovici pedig habozás nélkül rúgta ki a bal felső sarkot, 5-0.

A 88.percben jött a vendég szépségtapasz, és Erdei Carlo 22 méterről a jobb felsőbe bombázott, 5-1. Az FC Ajka magabiztosan és fölényesen játszott, a Tiszakécskének még várnia kell első sikerére az NB II-ben.

FC Ajka – Tiszakécskei LC 5-1.

Kis Károly: – Úgy érzem, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Az első félidőben is már vezethettünk volna több góllal, de ekkor még stabilan védekezett az ellenfél. A második félidőben nem csak eredményesen, látványosan is játszottunk és ilyen játékra lesz szükség ahhoz, hogy meginduljunk felfelé.

Visinka Ede: – A mérkőzés elején nagyon ránk jöttek az ajkaiak, mint ahogy egy hazai csapatnak azt kell, viszont volt néhány veszélyes kontránk, amiből többet is kihozhattunk volna, aztán egy elkerülhető gólt kaptunk. A második félidő legelején kaptunk még egy gólt és teljesen szétestünk.