Három gól, három pont

Felnőtt labdarúgó csapatunk a Merkantil Bankliga 14. fordulójában a sereghajtó DEAC együttesét látta vendégül az Ajka Városi Sportcentrumban közel 1000 néző előtt.

A hazaiak sorozatban két, a debreceniek pedig hat vereséggel álltak a bajnokságban a mérkőzés előtt. A Hajdú-Bihar megyeieknél két hete új vezetőedzővel próbálta meg orvosolni a hibákat a vezetőség. A hétközi MOL Magyar Kupa szereplést mindkét csapat sikerrel vette, a vendégek az NB III. Nyugati csoportjában szereplő Nagykanizsát verték meg 2-1-re, az Ajka a szintén harmadosztályú Ceglédet verte meg 1-0-ra.

Az első negyed órában elvétve akadtak helyzetek a csapatok előtt, a vendégek játékosa ifj. Sándor Tamás egyszer a kapufát is eltalálta. A 22. percben aztán a hazai publikum kiszurkolta az első találatot. Tóth Gergely tette remekül a labdát Görgényi elé, aki nem habozott és bevágta egy jó 12 méterről Szabados kapujába, 1-0. Három perc se telt el, a debreceni védők adták el a játékszert hátul, Zamostny Balázs meglódult vele és a kapu elé érkező Nagy Krisztián elé tette a labdát, aki közvetlen közelről nem hibázott, 2-0. Az Ajka dominált a félideig, a debreceni alakulat még a hazaiak kapujáig sem jutott el.

Fordulást követően kettős cserével próbálta orvosolni a problémát Sándor Tamás, a vendégek mestere, ami kezdésnek jó ötletnek tűnt.

A frissen beállt Kertész robogott végig a hazai térfélen, ziccerben azonban rontott. A 72. percben egy szöglet utáni kavarodást követően Csizmadia passzolt Rétyihez, aki irgalmatlanul lőtte ki a kapu bal felső sarkát, Szabados tehetetlen volt. A hátralévő időben hajtott a becsület gólért a Debrecen, de nem jött össze nekik. A bakonyi alakulat ezzel a sikerrel felkapaszkodott a tabella 11. helyére.

Kis Károly: – Felül tudtunk kerekedni nehézségeinken, és csak arra koncentráltunk, hogy a Vasas elleni vereséget követően hazai pályán javítsunk. Nehezen lendültünk játékba, fokozatosan vettük át a mérkőzés irányítását, és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.

Sándor Tamás: – Nem nagyon akarják a játékosok megfogadni azokat a dolgokat, amiket megbeszélünk. Az egyik fontos cél például az volt, hogy ne ajándékozzunk gólokat ellenfelünknek a mérkőzés elején. Nem könnyű a dolgunk, nagyon sok munka vár még ránk.