Három szép gólhoz három pont társult Soroksáron

A Merkantil Bank Liga 35. fordulójában a Soroksár otthonában, a Szamosi Mihály Sporttelepen lépett pályára az FC Ajka a Sori ellen. A két csapat jó győzelmi szériával várhatta a találkozót, a hazaiak négy, a vendégek három meccs óta nem találtak legyőzőre.

Izgalmas labdajáratásokkal és szép megmozdulásokkal kezdődött a találkozó, az első komolyabb helyzetre hat percet kellett várni, ekkor Horváth Dánielnek akadt dolga a kapuban. Két perccel később Szűcs indult meg a pálya jobb szélén és gyönyörűen ívelte át Gaál számára a labdát, aki 8 méterről nem hibázott, és a soroksári kapu jobb oldalába helyezte azt, 0-1. A 22. percben Redzic tört előre, majd ugratta ki Lovrencsicset, a támadó középre tartó labdáját Horváth magabiztosan fogta. A 39. percben Lipcsei Péter cserélt, ugyanis Valencsik nem tudta folytatni a játékot bordasérülés miatt, a helyére Ternován érkezett. Az első játékrész utolsó nagy lehetősége a hazaiak előtt adódott, azonban Horváth ismét bizonyította, hogy miért tartják az egyik legjobb hálóőrnek a bajnokságban.

A második játékrész ajkai dominanciával kezdődött, ami hamar góllá is érett. Csizmadia indult meg a pálya jobb szélén, a kapu felé robogva pedig lövésre szánta el magát, mely során kilőtte a jobb hosszú sarkot, 0-2. Az 55. percben Csontos kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután Szarkának vágta a labdát. A 62. percben Lipcsei kettős cserére szánta el magát, elhagyta a pályát Korozmán, illetve Redzicet, helyükre Szerető és Kovac érkezett. A 63. percben Lőrinczy próbálkozott távolról, azonban centikkel kerülte el a labda a kaput. A 70. percben Présingert váltotta Csemer. A 75. percben Csizmadia emelte be a labdát Szarka számára, a felvidéki születésű játékos pedig magasságbeli előnyét tökéletesen kihasználva bólintott a kapuba, 0-3. A 80. percben Kis Károly mester szánta el magát kettős cserére, Gaál, illetve Lehoczky hagyta el a pályát, helyükre Kenderes és Vizler érkezett. A hajrában a Soroksár csupán a szépítésért küzdött, amit el is ért. A 81. percben Lovrencsics kínálta meg remek labdájával Lőrinczy Attilát, aki 10 méterről nem hibázott. A 88. percben Csontos jutott a kiállítás sorsára, így emberelőnnyel fejezhette be a mérkőzést az FC Ajka.

Soroksár – FC Ajka 1-3.

Soroksár: Abu – Katona M., Gyömbér, Valencsik (Ternován, 39.), Csontos – Csernik, Hudák M. – Redzic (Kovac, 62.), Lőrinczy, Korozmán (Szerető, 62.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter

Ajka: Horváth D. – Szűcs K.,Heffler T., Tar, Présinger (Csemer, 70.) – Tóth G., Lehoczky (Vizler, 80.) – Csizmadia Z.,Sejben (Vogyicska, a szünetben), Gaál B. (Kenderes, 80.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerző: Gaál B. (0–1) a 8., Csizmadia Z. (0–2) a 48., Szarka (0–3) a 75., Lőrinczy (1–3) a 81. percben

Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt) – 400 néző

Lipcsei Péter: – Nem voltam elégedett. Nem voltunk harcosak, pontosak, és sok párharcot vesztettünk. Még három nehéz mérkőzés vár ránk, a DVTK, a Csákvár és a Vasas elleni találkozók.

Kis Károly: – Átengedtük a területet a hazaiaknak, és ez tudatos volt. Ezt a sikert nagyon meg kell becsülnünk, mert jó csapatot győztünk le.