Hatalmas feltámadás, majd győzelem

December 9-én a női kosárlabda NBI/B. Piros csoportjában lépett pályára az Ajka, ellenfele ezúttal az MTK-TFSE együttese volt.

A 10. forduló összecsapása a kék-fehér csapat akarata szerint kezdődött. Az 5. percben már 4-13 volt az állás, az MTK javára. Székely-Horváth Zsuzsannáék nem találtak ellenszert az ellenfél játékára, így folyamatosan nőtt a különbség, az első negyed végére 8-23 volt az eredmény a fővárosiak javára.

A második negyed feléig tartották is a vezetést a vendégek, aztán megkezdte a hátrány ledolgozását az ajkai csapat. Székely-Horváth a 16. percben kétszer is triplázott, így kezdett halványulni a különbség. Az utolsó percben hatalmas iramot produkáltak a felek, előbb Lendér Lilla szerzett vezetést a hazaiaknak, majd Baa Dominika egyenlítette ki az állást egy hárompontossal, Székely-Horváth pedig szintén triplával válaszolt az utolsó másodpercekben. Félidőben 36-33-ra vezetett az Ajka.

A harmadik negyedben sokáig fej-fej mellett haladtak az együttesek, a végére azonban kifáradt az MTK. Az utolsó percben Hidas Réka 7 pontot jegyzett, így nagyobb előnnyel várhatta az utolsó negyedet a bakonyi csapat. A vendégek a játékrész utolsó perceiben mindent bevetettek, még meg is közelítették az Ajkát 2 pontnyira, azonban Székely-Horváth büntetői feltették az i-re a pontot.

Ajka – MTK-TFSE 71-67.