Hatalmas győzelem a kosarasoknál

Felnőtt női kosárlabdázóink november 7-én léptek pályára a Lónyay Református Gimnáziumban a Bajai NKK ellen. Az Ajka a csonkaszezonban a feljutásért küzdött, azóta azonban teljesen kicserélődött a csapat, és ennek megfelelően a célkitűzés is.

Jó iramú első negyedet produkáltak a felek, pontokból, küzdésből és szép játékból nem szenvedett hiányt senki. Néha azért okozott meleg pillanatokat a fiatalokkal felálló bajai csapat, de az Ajka dominált, és megérdemelten hozta le az első negyedet 23-16-ra. A második negyedben is hasonló játékerősséget képviseltek a csapatok, ugyanakkor kezdett látszódni a vendégeken, hogy fizikálisan nagyon elfáradtak. 43-31-el fejeződött be a második játékrész. Nagy pihenőt követően aztán beindult a henger, a vendégek eladott labdáit szinte mindig megbüntette a hazai csapat, valamint a lepattanókra sem tudtak koncentrálni, tíz perc játék alatt csupán 3 pontot szerzett a Baja. Az utolsó negyedre fordulva 63-34 volt az állás, így a győzelem már nem volt kérdéses, csupán a különbség. Valamelyest feljött játékban a Baja, de a Veszprém megyeiek nem engedtek sok területet nekik. Így egy hatalmas különbségű ajkai győzelmet hozott a 6. forduló. Ajka- Bajai NKK 87-43.

Rónaszéki Szilvia (Ajka): Az első félidőben hullámzó volt a játékunk, voltak szép támadásaink és védekezéseink, időszakonként viszont megoldatlan volt a védő lepattanók megszerzése, így sok labdát adtunk vissza az ellenfélnek, így nem tudtunk nagyobb előnyt szerezni. A második félidőben összeállt a védekezés, többször szereztünk labdát, amiből több leindítást kezdeményeztünk eredményesen befejezve.

Tamás Zoltán (Baja) : Mindenekelőtt gratulálok először az Ajkának, nyilvánvaló, hogy egy rutinosabb, idősebb játékos állománnyal sikeresebb a győzelem, én utánpótlással jöttem el szinte, két kulcsjátékosom kiesett a mai fordulóban, de nem baj, harcolunk tovább. Az első félidőben sikerült helytállni, egy picit agyban elfáradtak a fiatalok. Ők nem szoktak hozzá ehhez a kemény, agresszív védekezéshez, fault határon védekezett az Ajka, nekünk is fel kell nőni ehhez a feladathoz, hogy tisztább és szebb második félidőnk legyen.