Hazai környezetben győztek a férfi kézilabdázók

A szezon első hazai bajnoki mérkőzésén a szintén jól rajtoló Alsóörsi SE volt a KK Ajka vendége az NB II-es kézilabda Férfi-Észak-nyugat csoportjában.

A találkozó első perceiben szoros volt a csata, majd a 11. percben 7-6-os állásnál Tréki mester időt kért, hogy rendezze a sorokat. Az edzői utasításokat betartva a következő percekben elhúzott ellenfelétől az Ajka, hat gólra nem érkezett válasz. Félidőre 19-12-vel vonulhattak a felek.

A második játékrész elején döcögősen vette fel újra a ritmust a hazai csapat, a hét gólos előny háromra fogyott. Ezután a KK Ajka rákapcsolt, és zsinórban öt gólt szereztek, amivel biztos előnyt harcoltak ki (25-17). A folytatásban nagy erőket mozgósított az Alsóörs, de nem tudták kibillenteni a jól játszó ajkaiakat. Az ajkai John András 10 gólig jutott a találkozón.

KK Ajka – Alsóörsi SE 35-22.