Hiába volt jobb az Ajka

Mátét (háttal) lendületes játéka ellenére már a 23. percben lecserélték Fotó: Tóth Flóra

Ajka Városi Sportcentrum, 1200 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid)

Ajka: Horváth D. – Kovács N., Tar, Jagodics B., Szűcs K. – Görgényi, Csizmadia Z., Kenderes (Sejben, 63.), Tóth G. (Zsolnai R., a szünetben), Doncsecz (Berzsenyi, 63.) – Gaál B. (Dragóner F., 82.).

Tiszakécske: Halasi – Vachtler (Oláh M., 74.), Máté Zs. (Végső, 23.), Farkas A., Farkas N. – Gyurján (Horváth Z., 61.), Kiss N., Szekér, Erdei C., Winkler A. (Geiger, 74.) – Zamostny.

A Merkantil Bankliga 11. fordulójában a 9. helyen álló FC Ajka csapata fogadta a 11. Tiszakécskét. A két együttes ötödik alkalommal mérhette össze a tudását. Az ajkai szurkolók ismerős arcokat is felfedezhettek a vendégek kezdőjében. Zamostny Balázs egy évig erősítette a zöld-fehéreket, ez idő alatt ötször volt eredményes bajnoki találkozókon. A másik ismerős labdarúgó Szekér Ádám volt, aki 2020-tól viselhette az ajkai mezt, és 23 alkalommal kezdőként számított rá Kis Károly vezetőedző.

Nem forogtak veszélyben a kapuk az első fél órában, a támadások jórészt már a középpályán elhaltak. A 32. percben a vendégek középpályása Kiss Norbert távolról próbálkozott, de Horváth Dániel könnyen kitenyerelte a labdát a jobb alsó sarokból. Két perccel később Vachtler lőtt 30 méterről, de az ajkai kapuson ez sem fogott ki.

A második játékrész sokkal izgalmasabban iKandult. A 49. percben egy rossz beadás után Kenderes juttatta el a labdát Gaálhoz, aki 5 méterre a kaputól félfordulatból a kapu mellé pöckölte azt. Minutumokkal később Doncsecz vezette rá Halasira a játékszert, de 10 méterről fölé bombázott. Az 54. percben az ex-ajkai játékos, Zamostny veszélyeztetett, de lövését Horváth nagy bravúrral tolta szögletre. Pár perccel később a vendégek portása megpróbált felszabadítani, de Görgényit találta el, róla pedig majdnem a kapuba került a labda. A 64. percben aztán megtört a jég. Gaál ívelt be bal oldalról, a remekül érkező és felugró Csizmadia Zoltán pedig gond nélkül bólintott a léc alá, 1-0. Bő tíz perccel később egyenlített a vendégcsapat. Oláh elé pattant le a labda az ajkai kaputól 15 méterre, és a csereként beállt játékos, senkitől sem zavartatva vágta a jobb felsőbe a labdát, 1-1.

A folytatásban hiába próbált nyomást helyezni a hazai csapat a Tiszakécskére, komolyabb helyzete már nem volt. FC Ajka – Tiszakécskei LC 1-1.

Kis Károly: – Csalódott vagyok, mert megnyerhettük volna a találkozót, bár sokáig kiegyenlített játék folyt a pályán, mi dolgoztunk ki nagyobb lehetőségeket. Viszont ajtó-ablak helyzetekben hibáztunk, és ez megbosszulta magát, sajnos nem döntöttük el a mérkőzést.

Visinka Ede: – Abszolút elégedett vagyok a döntetlennel. Az első félidőben talán mi domináltunk, nálunk volt többet a labda, de igazi helyzetekig nem jutottunk el, míg a szünet után az Ajka ritmust váltott, és ránk erőltette az akaratát. A hazai vezetés után mindent feltettünk egy lapra, megdolgoztunk a döntetlenért.

Fotó: Tóth Flóra