Húsvétkor szakadt meg az FC Ajka jó sorozata

A labdarúgó NB II. 30. fordulójában a feljutáshoz viszonylag közel álló Gyirmót FC Győr fogadta a remek szériában lévő FC Ajkát.

A két csapat legutóbbi összecsapásán az Ajka könnyen győzni tudott 2-0-ra hazai pályán, így Csertői Aurél játékosait fűtötte a visszavágási vágy.

Az Ajka kezdett dominánsabban ezúttal. A 9. percben Csizmadia fejelte nem sokkal mellé a labdát egy jobboldali beadás után, majd 5 perccel később Soltész ívelte be a labdát a kapu előterébe szabadrúgásból, Szekér közel állt a gólszerzéshez, azonban fejese a felső lécre pattant. Újabb 5 perc elteltével Soltész csapott le a hazai védők között a labdára, lövése elkerülte a kaput. A 32. percben ismét Soltész forgatta meg az ellenfél játékosait, majd 15 méterről kapura tűzte a labdát, lövése nem sokkal ment el a kapu mellett. A félidő hátralévő részében több helyzet nem alakult ki, azonban Szekér kapott egy sárgát a 44. percben, mivel Vogyicskába szállt bele a félpályánál. Az első játékrész abszolút az Ajkáé volt, még ha gólt nem is szereztek, magabiztosan várhatták a második félidőt. A mesterek nem cseréltek a folytatásra.

A 49. percben egy baloldali szabadrúgás után Rétyihez került a játékszer, aki Szekér fejére varázsolta a labdát és fejeléssel fejeződött be az akció, Hársfalvi másodjára tudta csak elkapni a labdát. Egy perccel később a hazaiak is eleresztettek egy lövést, Simon András próbálkozását Horváth Dániel könnyen védte. 5 perccel később ismét veszélyes jelenetek zajlottak az ajkai kapu előtt, Horváth azonban szögletre ütötte a labdát. A jobboldali szöglet után nem sikerült felszabadítani a vendégkaput, Hajdú ívelte vissza a játékszert a túloldalról, a jobb oldalon érkező Kirják pedig 6 méterről a kapuba lő, 1-0. A Gyirmótot a talált gól felébresztette, és megérkeztek a mérkőzésre.

Mindkét mester cserével próbálta felpörgetni csapata játékát, ugyanakkor ez elmaradt, és a szabálytalanságok száma túlságosan is elszaporodott. A hajrában Szegi került helyzetbe, és dönthette volna el a mérkőzést, azonban 10 méterről az ajkai kapu fölé durrantott. Szekér buktatás miatt megkapta második sárgáját, így az utolsó percekre emberhátrányba került a zöld-fehér csapat. A négyperces ráadás utolsó percére még Horváth Dániel is felfutott az egyenlítés reményében, de Tóth Barna lövése nem találta el a kaput az utolsó másodpercekben.

Gyirmót FC Győr- FC Ajka 1-0.

Csertői Aurél: – A találkozó első részében sokkal jobban játszott ellenfelünk, a szünet után azonban nekünk is sikerült javítanunk a játékunkon, ami gólban is megmutatkozott. Szerencse is kellett a győzelmünkhöz, de szünet után sokat is tettünk a három pontért. Külön öröm, hogy mai sikerünkkel nem a mi veretlenségi sorozatunk folytatódott.

Kis Károly: – Sajnos megszakadt nyolc mérkőzés óta tartó veretlenségünk. Bízunk benne, hogy a hátralévő találkozókból jobban jövünk ki, ugyanis ma nem érdemeltünk vereséget.