Idegen környezetben se vesztették el a fonalat a női kosárlabdázóink

A Kanizsai Vadmacskák SE fogadta az ajkai női kosárlabda csapatot az amatőr NBI/B 20. fordulójában. Rónaszéki Szilvia együttese zsinórban két győzelemmel álhatott parkettára, míg a hazaiak legutoljára január 9-én nyertek találkozót.

Izgalmasan kezdődött a mérkőzés. A 4. percben már 1-10-et mutatott a tábla, de a nagykanizsai együttes gond nélkül jött vissza és vette át a vezetést Jurkó Noémi büntetőjének köszönhetően. A negyed utolsó percében egy triplával próbált elhúzni a hazai alakulat, de Kalocsai Dorina sikeresen korrigált az eredményen (18-17). A második negyed első perceiben csak büntetőből voltak eredményesek a felek, majd Jurkó közeli próbálkozása után 4 pontra emelkedett a két csapat közti különbség. A 17. percben Hidas Rékának köszönhetően átvette a vezetést az Ajka, majd Szabó Bettina hárompontosával növelte a különbséget. Félidőre 38-41-gyel mehettek a csapatok. Rövid pihenő után beindult a gépezet, és az Ajka két percen belül 10 pontot szerzett. Hazai oldalról nem sikerült tartani a lépést, így jelentősebb előnyre tett szert Rónaszéki Szilvia csapata a harmadik játékrészben (55-67). Az utolsó tíz percben okosan játszott az Ajka és nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Kanizsai Vadmacskák SE – Ajka 77-87.