II. Táncgála a Szent István Király iskolában

II Táncgála a Szent István iskolában. A képet Reitter István készítette

Második alkalommal rendeztek gálaműsort a Tánc Világnapja alkalmából április 27-én délután a Szent István Király Római Katolikus Általános Iskola tornacsarnokában. Az első ilyen alkalomra még 2019-ben hagyományteremtő céllal került sor, de sajnos a világjárvány az ezt követő években nem tette lehetővé az ajkai táncművészeti csoportok ünneplését.

A különböző tánccsoportok működése ugyan nem állt le a Covid időszak alatt, de sokkal nehezebbé váltak a próbák és edzések egy olyan mozgáskultúra művelésében, amelyhez a közösség, az érintés, az apró rezdülések érzése elengedhetetlen. A szervező, Tahin Ildikó néptáncpedagógus számára azért is fontos, hogy az első alkalomnak lett folytatása, mivel az iskola tanulói közül minden hatodik gyermek űzi a táncművészet valamely ágát, akik ebben a műsorban kaptak lehetőséget, hogy megmutassák tudásukat szüleiknek, családtagjaiknak és diáktársaiknak. A táncgálán közel nyolcvan diák lépett fel. Elsőként az eseménynek helyet adó katolikus iskola közel harminc főből álló Kis Garaboly nevű tánccsoportja, akik Felvidéki polgári táncokat adtak elő. Őket követte a Viva Fitness SE Step és Basic Utánpótlás III és Utánpótlás II korcsoportjának, a Dinamik Rock and Roll Klub tagjainak és az Ilcsi Dance Tánccsoportegyesületnek a fellépései. Az intézmény felső tagozatos diákjaiból álló közel húsz fős Garaboly Tánccsoport üveges táncot adott elő Mezőföldi lányok címmel, melynek koreográfiáját Tahin Ildikó állította össze. Az iskola néptáncosai mindannyian a Magyarpolányi AMI növendékeiként léptek fel.

A tánc az emberi kultúra fontos része, melynek rendkívüli közösségformáló és összetartó ereje van. Ezek a diákok, akik a tánc bármely műfaját is űzik, a gyakorlással és fellépésekkel, versenyekkel eltöltött évekkel nem csak a tánclépések és koreográfiák elsajátításával gazdagodnak. A fegyelem, a figyelem, a zene és a tánc iránti elkötelezettség, a közösség és a társaság szeretete szinte kivétel nélkül jellemző minden táncosra. Ez egy életforma. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a műsor sokszínűsége, a dinamikus mozgások váltakozása a balett eleganciájával, megtűzdelve a hagyományos magyar népi kultúrával. A gála végén emléklapot vehettek át a résztvevő csoportok és felkészítőik, a közönség pedig hatalmas tapssal jutalmazta a produkciókat.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply