Jól indult az év a kosaras lányoknak

A BEAC Újbuda ellen 89-31-re győztek az ajkai lányok az év első meccsén, egy héttel később pedig a a CAMUGO SportLab Kosárlabda Csarnokban fogadták a DEAC csapatát.

Az első négy pontját az Ajka büntetőkből szerezte meg, de hamar válaszolt rá a DEAC Baczuk Virág és Mezei Dóra révén. Az egyenlítés után egyszer még magához is tudta ragadni a vezetést a debreceni csapat, azonban Lendér Lilla visszaszerezte az előnyt. A negyed végéig inkább az Ajka akarata érvényesült jobban, és ez az eredményen is meglátszott, ugyanis 20-8-al zárult az első játékrész. A második negyedben három perc kellett ahhoz, hogy a Debrecen pontot szerezzen, az Ajka addig sem hátrált és folyamatosan növelte az előnyét. Félidőben 34-16-ot mutatott az eredményjelző.

Nagyobb szusszanás után motiváltan érkeztek ki a felek, de gyorsan elszállt vendégoldalon az önbizalom is, mivel Fortuna se volt velük. 17 (!) próbálkozásból egyszer se tudtak pontot szerezni, ami lélektanilag is megpecsételte a mérkőzés végkimenetelét, az ajkai lányok eközben 13 pontot dobtak. Az utolsó negyednek 47-16-os eredménnyel vághattak neki a gárdák. A hosszú pontcsendet Göttlinger Anna törte meg a 32. percben egy gyönyörű triplával, azonban Lendér hamar válaszolt. Az utolsó percekben Tápai Andrea, valamint Foltin Blanka is remekelt, és ők alakították ki a végeredményt. Az Ajka a mérkőzést végig uralva gyűjtötte be a győztesnek járó pontokat és jött fel a tabella 5. helyére. Ajka-DEAC 61-28.

Az Ajka tehát erősen és magabiztosan indította a 2021-es évet. Reméljük a sikerszéria a későbbiekben is megmarad.