Két góllal nyert a KK Ajka

Az edzőváltást követő első mérkőzésen a Szigetszentmiklós csapatát fogadta a KK Ajka a férfi kézilabda NB I/B 21. fordulójában. Az első perctől fogva kiegyenlített játékot hozott a találkozó. Fej fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól. Mindkét oldalon nagy hangsúlyt fektettek a védekezésre, a kapusok is remek formában védtek, így ebben a játékrészben viszonylag kevés gól esett. A szünetre a vendégek mehettek minimális előnnyel (12-13). A folytatásban is hasonlóan alakult a játék képe, kiegyenlített küzdelmet láthatott a publikum (19-19). A félidő közepéig rendre a vendégeknél volt az előny, de a fegyelmezetten játszó hazaiak 23-24 után zsinórban háromszor is betaláltak és megfordították az állást (26-24). Az SZKSK edzője időt kért, de ez sem zavarta meg az ajkai fiukat, akik Gyene és John vezérletével állandósították előnyüket, amit a találkozó végéig sikeresen meg is őriztek. KK Ajka – Szigetszentmiklósi KSK 32-30. A nagy lelkesedéssel küzdő és fegyelmezetten játszó hazaiak megérdemelten gyűjtötték be a bajnoki pontokat, így Velky Péter edző győzelemmel mutatkozott be az ajkai kispadon.

Forrás: KK Ajka