Kikapott Debrecenben a KK Ajka

Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpont, 150 néző. Vezete.: Bátori, Szécsi.

Szeptember 25-én a férfi kézilabda NB I/B 4. fordulójában a KK Ajka a DEAC együtteséhez látogatott. Az ajkai együttes nehezen kezdte a bajnokságot, ugyanis első három mérkőzésén vereséget szenvedett. A hajdúságiak győzelemmel rajtoltak, de azt egy vereség, és egy döntetlen követte.

A találkozó első tíz percében egyenrangú ellenfélként küzdöttek a csapatok, majd hirtelen négy gólos előnyre tett szert a hazai alakulat (13-9). A 22. percben az ajkaiak mestere, Tréki Tamás időkéréssel próbálta meg fokozni együttese teljesítményét, azonban a DEAC határozott játékkal őrizte előnyét. Félidőben 21-15 volt az állás. A második játékrészben hiába próbálkozott felzárkózni a bakonyi klub, a debreceni csapat nem engedte ki a kezéből az irányítást, és megszerezte második győzelmét a szezonban. DEAC – KK Ajka 36-31 (21-15)