Kilenc góllal nyert a Győr

A második helyezett győriekhez utazott pénteken este a KK Ajka férfi csapata a kézilabda NB I/B 10. fordulójában. A hazaiak villámrajtot vettek, tíz perc után 6-2-re vezettek, amire Tréki mester időkéréssel reagált. Az ajkaiak a hét a hat elleni játékkal próbálkoztak, amibe több hiba is csúszott, így a hazaiak könnyű gólokat szerezve tartották biztos előnyüket (10-5). Ekkor a vendégek védekezése feljavult, a támadásokat is pontosabban fejezték be, így sikerült közelebb zárkózniuk (13-11), de a félidei hajrában ismét a győriek percei következtek, így ők mehettek biztos előnnyel a szünetre.

A térfélcserét követően az ajkaiak az „öltözőben maradtak”, ugyanis tíz perc alatt csupán egy gólt szereztek, amire a győriek hattal válaszoltak, ezzel szinte eldöntötték a mérkőzés kimenetelét (21-12). A vendégek edzője ismét letette időkérő kártyáját, megpróbálta felrázni csapatát, ami csak részben sikerült (24-17). Az ajkaiak több ziccert és büntetőt is hibáztak, nem tudtak feljebb zárkózni a nagy önbizalommal játszó győriekhez (28-19). Az utolsó percekben érdemi változás nem történt, így a hazaiak joggal ünnepelték győzelmüket a lefújást követően. Agrofeed ETO UNI Győr – KK Ajka 31-22 (16-11)