Könnyed győzelem a Kanizsa ellen

Női kosarasaink az amatőr NBI/B 5. fordulójában a Kanizsai Vadmacskák SE csapatát fogadták.

Az Ajka kezdett jobban, Lendér és Kalocsai révén az első percben már 4-0 volt az állás. A vendégek folyamatosan zárkóztak fel, így 5-6 pontnál nagyobb különbséget nem tudott teremteni az Ajka a két csapat között az első negyedben. A negyed végén 27-22 volt az eredmény. A második játékrészben nagy taktikai harc volt a pályán, hiszen kétszer is sikerült feljönnie kétpontos különbségre a vendégalakulatnak. Félidőben 48-46 volt az állás az ajkai csapat javára.

A harmadik negyed elején szépen beköszönt Zsámár Panna és Füredi Lilla, olyannyira, hogy átvette a Nagykanizsa a vezetést, azonban gyorsan reagáltak rá Székely-Horváth Zsuzsannáék. A negyed végén Lendér Lilla emelt a különbségen egy hárompontossal, azonban Zsámár Panna triplázása is sikerrel járt, így 69-63-al fordulhattak rá az utolsó negyedre a csapatok. Az utolsó tíz percben a rutin döntött, ami az Ajka számára kedvezett, és esélyt sem adott Rónaszéki Szilvia csapata az ellenfélnek a feltámadásra.

Ajka – Kanizsai Vadmacskák SE 94-75.