Nevelés teszi az embert, az ember a hazát

Sose feledd, példa vagy.
Ünnepség keretében vették át a pedagógusok az emlékdiplomájukat a Városházán dr. Horváth József alpolgármestertől október 26-án.
Ünnepi köszöntőjében Szőke Melinda, az Önkormányzati Iroda vezetője kiemelte, hogy a pedagógusok az élet egyik legszebb, ugyanakkor legnehezebb küldetését választották. Hosszú évtizedeken keresztül mutattak példát, adták át a biztos tudást, tapasztalást és emberi tartást tanítványaiknak. Egy olyan időszakban kapták meg a diplomájukat, kezdték el hivatásukat és álltak helyt, amikor a külvilágban összezavarodott értékrend uralkodott, de nem adták fel, kitartottak a hivatásuk mellett. Minden nehézség ellenére példamutató felelősséget vállaltak, a becsületes életre, a tisztességes helytállásra nevelték tanítványaikat. A pedagógusnak minden korban a legfontosabb feladata a tudás átadása, a gondjaira bízott fiatalok felkészítése az életre az adott kor elvárásainak megfelelően, hogy magabiztosan indulhassanak el a céljaik eléréséhez vezető úton. Mindannyian különböző pedagógus egyéniségek, ezért más példát közvetítettek őszinte, hiteles, megbízható és sokoldalú egyéniségükön keresztül. Több száz gyermeket tanították meg írni, olvasni, vezették be őket a számok, az idegen nyelvek, a természettudomány világába. Az emlékdiplomájukat átvevő pedagógusok jelesre vizsgáztak, mert hitték önmagukban, a gyerekekben, a küldetésünkben, életszemléletük, értékrendjük megőrzésével hűek tudták maradni pedagógus fogadalmukhoz, és beteljesítették mindazt, amit Apáczai Csere János úgy fogalmazott meg, hogy gyermekközpontú nevelés, oktatás. A diákok számára nem a tanterem dekorációja, az interaktív tábla, a tankönyv, a tantárgy fontos elsősorban, hanem a szeretet, amely a tanáraiból sugárzik, és az a közösség, amelyben a gyermek jól érzi magát. A szeretetteljes közösség megteremtésében a pedagógusnak döntő szerepe van.
Rubindiplomát vett át Fiers Tiborné tanítónő, aki a Veszprémi Állami Tanítóképzőben az 1950-51-es tanévben tett képesítővizsgát. Az emlékdiplomával a tanítóképző jogutódja, a Széchenyi István Egyetem 70 éven át kifejtett értékes szakmai tevékenységét ismerte el.
Vasdiplomával ismerte el Hajliman Károlyné és Szedlák Gyuláné tanítónők 65 éven át végzett értékes szakmai tevékenységét a Pápai Állami Tanítóképző-Intézet, ahol az 1956-1957- és tanévben képesítővizsgát tettek, jogutódja, a Széchenyi István Egyetem.
Aranyoklevelet kapott az 50 éve diplomát szerzett Kocsisné Gyimóthy Éva, magyar-orosz szakos általános iskolai tanár, Koós Izabella Erzsébet okleveles történelem-orosz szakos általános iskolai tanár, Németh Lászlóné gyógypedagógiai tanár, Paulics István és Paulics Istvánné okleveles matematika-műszaki ismeretek és gyakorlatok szakos általános iskolai tanár, Vadászlaki Lászlóné tanítónő.
A pandémia idején, 2020-ban és 2021-ben nem tarthattak ünnepséget, így az akkori emlékdiplomások neve is elhangzott.
A 2020-as évben diplomája megszerzésének 60. éve emlékére gyémántdiplomát kapott Takács Károlyné és Benedek Miklósné, aranydiplomás lett Korbély Erzsébet, Gálovics Józsefné, Aulich Ottóné, Varga Lajosné, dr. Lukács Andrásné. Tavaly vasdiplomát kapott Schmidt József, Gaál Zsigmondné, gyémántdiplomát Schmidt Józsefné, aranydiplomát Rédling Lajosné, Fischl Józsefné, Tóth József Györgyné.
Az alpolgármester pohárköszöntőjében jó egészséget kívánt mindannyiuknak, és azt, hogy a jövőben is találkozzanak újabb emlékdiplomájuk átadásakor.
Az ünnepségen a Pannon Várszínház művésze, Kovács Ágnes Magdolna adott műsort.
(ta)
Fotó: Gyarmati

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply